Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacyjnie nowoczesna

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Nigela Hope, Dorota Karpińska, Aneta Kosiba, Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Karl Jorgenson, Rafał Lipski, Sylwester Rejmer, Łukasz Zandecki

Zamknięta kuchnia z królującym na środku stołem nadal ma wielu zwolenników. Również gospodarze tego wnętrza są bardzo zadowoleni ze swojej decyzji, bo zapachy gotujących się potraw nie rozchodzą się po całym mieszkania i nie widać rozgardiaszu, jaki zwykle towarzyszy przygotowywaniu posiłków.

KUCHNIA WNETRZA MEBLE
KUCHNIA może być albo odrębnym pomieszczeniem, albo aneksem wydzielonym w pokoju dziennym. Usytuowaniem urządzeń i sprzętów powinny rządzić zasady ergonomii. Starannie dobierzmy materiały wykończeniowe - nie tylko podkreślają one styl wnętrza, ale także decydują o jego funkcjonalności. <BR />Osobne pomieszczenie, zabudowa w kształcie litery L, miejsce na wygodny stół - to elementy tradycyjnej kuchni. Gładkie fronty szafek, minimalistyczny wystrój i śmiałe zestawienie kolorystyczne są już na wskroś nowoczesne.
Fot. Sylwester Rejmer
Pomieszczenie o powierzchni około 10 metrów kwadratowych urządzili nowocześnie i bardzo funkcjonalnie. Skrupulatnie zastosowali się do większości zaleceń architektów - mają długi blat roboczy, dobrze oświetlony zarówno w ciągu dnia, jak i po zapadnięciu zmroku, łatwy dostęp do wszystkich urządzeń, mnóstwo miejsca w pojemnych szafkach i szufladach. Nie zapomnieli również o zachowaniu odpowiednich odległości między sprzętami, co pozwala wygodnie z nich korzystać i swobodnie poruszać się po pomieszczeniu.

Zabudowa kuchenna ma kształt litery L - tworzą ją przede wszystkim dolne szafki umieszczone przy dwóch przylegających do siebie ścianach; przeszklone szafki górne z uwagi na duże okno zawieszono tylko na jednej z nich. Taki układ mebli sprawił, że w kuchni zostało wystarczająco dużo miejsca na kąt jadalny. Stoi w nim sześcioosobowy stół, przy którym cała rodzina może wygodnie usiąść do posiłku. Ten spory mebel nie dominuje jednak w niewielkiej przestrzeni - zrobiony ze szkła i metalu sprawia wrażenie znacznie lżejszego i mniejszego, niż jest w rzeczywistości. Za nim zmieścił się jeszcze bufet uzupełniający główną zabudowę o dodatkowe schowki.

Na zawieszonych nad nim półkach gospodarze wyeksponowali buteleczki reklamujące alkohole, od lat przywożone z podróży. To jeden z nielicznych elementów dekoracyjnych w tym minimalistycznie urządzonym wnętrzu; drugim jest mocna, kontrastowa kolorystyka - połączono tu czerń, biel oraz czerwień, która dodaje temu zestawieniu energii.

    Więcej o:

Skomentuj:

Aranżacyjnie nowoczesna