Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia w stylu prowansalskim

Projekt wnętrza: Milena Maciak Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Monika Lewandowska Zdjęcia: Monika Lewandowska, Rafał Lipski

Nie wszystkie naczynia i artykuły spożywcze trzeba chować w szafkach czy w szufladach - prościej jest zostawić je na widoku, ale w eleganckich, dopasowanych do stylu wnętrza opakowaniach.

WNETRZA KUCHNIA
Dzięki ażurowym przewiewnym drzwiczkom w szafkach jest sucho, co ma szczególne znaczenie w przypadku przechowywania artykułów spożywczych.
Fot. Monika Lewandowska
Z takiego założenia wyszli właściciele prezentowanej kuchni zaaranżowanej na prowansalską. Trzeba przyznać, że jasnym stylizowanym meblom poustawiane na blatach słoiczki, buteleczki i pudełeczka dodają ogromnego uroku. Wszystkie pojemniki zostały starannie dobrane do stylu wnętrza, przez co dodatkowo podkreślają charakter pomieszczenia. Również drzwiczki części szafek pozwalają zobaczyć, co zostało za nimi schowane - niektóre z nich są przeszklone albo ażurowe. Są też otwarte półki - wyeksponowano na nich filiżanki i inne ładne przedmioty. Mniej dekoracyjne naczynia przechowuje się w szafkach zamykanych pełnymi drzwiczkami. A tych w kuchni nie brakuje. Oprócz wielu dolnych szafek w głównym ciągu roboczym zaplanowano dodatkowe schowki, przystosowane między innymi do przechowywania butelek. Można je znaleźć choćby w barku, który wyznacza umowną granicę między kuchnią a jadalnią i znajdującym się dalej salonem. Mniej jest natomiast górnych szafek - to ze względu na spore okna usytuowane na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia w stylu prowansalskim