Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrze jak w spa

Projekt wnętrza: Magdalena Libucha-Zdrojewska Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Jakub Certowicz, Rafał Lipski

Salonik kąpielowy z prawdziwego zdarzenia, w którym można nie tylko się umyć, ale także odprężyć i zadbać o urodę, to marzenie większości z nas. Jednak do stworzenia takiego domowego spa sama aranżacja wnętrza nie wystarczy. Przede wszystkim pomieszczenie musi być dość duże, by pomieściło wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne, schowki na łazienkowe zapasy oraz... meble wypoczynkowe (czyli sprzęty przeznaczone raczej do pokojów dziennych czy do sypialni). Dobrze, by było w nim też okno, wiadomo bowiem, że naturalne światło ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie.

WNETRZA LAZIENKA MEBLE
Ścianę nad wanną chroni drewniana boazeria pomalowana farbą, która nie łuszczy się pod wpływem wilgoci. Okno zdobi cienka firanka oraz roleta rzymska w paski - powtarzają się na niej wszystkie kolory występujące we wnętrzu.
Fot. Jakub Certowicz
W prezentowanej łazience warunki te zostały spełnione. Wnętrze wyposażono w wygodną wannę, sedes (mało widoczny, bo schowany we wnęce), umywalkę wbudowaną w blat stolika (który jednocześnie pełni funkcję toaletki), pojemną szafę i fotel. Mimo tylu sprzętów na środku pomieszczenia zostało jeszcze sporo wolnego miejsca. Wrażenie przestronności potęguje duże okno, przez które wpada mnóstwo dziennego światła, budującego relaksujący klimat.

Jednak odpoczynkowi zabieganych domowników najbardziej sprzyja wystrój wnętrza, dzięki któremu przenieść się mogą w zupełnie inny świat. Zostało ono zaaranżowane w stylu rokokowego buduaru. Na ścianach nie położono płytek ceramicznych, kamienia czy innych typowo łazienkowych materiałów - pomalowano je tylko odporną na wilgoć farbą w kremowym odcieniu i ozdobiono subtelnymi malowidłami przedstawiającymi bladoliliowe storczyki. Taki sposób wykończenia ścian nadał łazience iście salonowy charakter. Podkreślają go pozostałe elementy wyposażenia - listwy sztukateryjne pod sufitem, zawieszone nad umywalką lustro w rzeźbionej ramie, kryształowe kinkiety oraz meble o bogatych formach stylizowane na dawne sprzęty.

Skomentuj:

Wnętrze jak w spa