Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stylowa łazienka

Projekt wnętrza: Anna Napieralska Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Jakub Certowicz, Rafał Lipski

Urządzając łazienkę, w równym stopniu należy zadbać o funkcjonalność i wygodę, jak i o nastrój sprzyjający wypoczynkowi. W prezentowanym wnętrzu zapewnił go jednorodny stylowo wystrój.

WNETRZA LAZIENKA
Główną rolę w wystroju tego wnętrza odgrywają drobiazgi - to one narzucają styl. Wszystkie pochodzą z odległych epok bądź są stylizowane na stare.
Fot. Rafał Lipski
Właścicielka sięgnęła po popularny do dziś styl dziewiętnastowiecznych wnętrz z angielskiej wsi. Trzeba przyznać, że wzorcowo udało jej się przywołać panującą w nich przytulną, pełną domowego ciepła atmosferę. Ściany pomieszczenia zostały wyłożone dwoma rodzajami płytek ceramicznych. Kafelki mają wprawdzie jednakową wielkość, ale są ozdobione różnymi motywami - dwubarwnymi paskami i wypukłymi kropkami (nawiasem mówiąc, łączenie wzorów jest bardzo charakterystyczne dla tego stylu).

W łazience nie znajdziemy szafek zamykanych drzwiczkami; większość przedmiotów została wyeksponowana na otwartych półkach, tylko niektóre, te niezbyt estetyczne, pochowano w koszach i pudłach. Uwagę zwracają liczne tu dekoracje, dobrane z ogromną dbałością - obrazki w stylowych ramach, emaliowane naczynia, dzbany z kwiatami, staroświecka waga. Nawet te wyprodukowane współcześnie nie rażą swą nowością - zostały sztucznie spatynowane, sprawiają więc wrażenie znacznie starszych. Takie nagromadzenie drobnych przedmiotów na niewielkiej przestrzeni nie wywołuje wrażenia chaosu, nie budzi niepokoju. To w znacznej mierze zasługa spokojnej, a do tego niezwykle konsekwentnej kolorystyki. Całe wnętrze jest utrzymane tylko w dwóch harmonizujących ze sobą barwach - w bieli oraz w kilku odcieniach jasnego, nieagresywnego błękitu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stylowa łazienka