Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienki w trzech stylach

Tekst: Katarzyna Kowalska Stylizacja: Dorota Karpińska, Karolina Świderska Zdjęcia: Rafał Lipski, Aleksander Rutkowski Projekt wnętrza (nr 3): Anna Casciarri

Nawet takie pomieszczenie jak łazienka może nam bardzo dużo powiedzieć o właścicielu. Jedno spojrzenie i już wiemy, kto ceni spokój i naturalność, kto z sentymentem spogląda wstecz, a kto jest zafascynowany supernowoczesnymi rozwiązaniami.

1. Eko i zen

Urządzając tę ŁAZIENKĘ, gospodyni szukała inspiracji zarówno w przyrodzie, jak i w kulturze Wschodu. Oba style, ekologiczny i zen, mają ze sobą wiele wspólnego. Przede wszystkim charakteryzuje je prostota: oszczędne formy, naturalne materiały (głównie drewno i kamień) oraz stonowane kolory, które nie przemijają wraz z modą.

2. Kolor i światło

Idealnie gładkie tafle szkła, jednobarwne kafelki, minimalistyczna armatura i brak bibelotów. Krótko mówiąc, ŁAZIENKA nowoczesna. Monotonna i nudna? Ależ skąd - przede wszystkim dzięki zabawie światłem i kolorem. Pod blatem z bezbarwnego piaskowanego szkła zainstalowano świetlówki - włączone tworzą świetliste łuny. Do tego wysmakowane zestawienie najróżniejszych odcieni zieleni i szarości na ścianach oraz na podłodze, kontrastujące z bielą urządzeń.

3. Z ludwikiem w tle

W stylizowanej ŁAZIENCE wyobraźnia ma prawdziwe pole do popisu. Najważniejsze, by zdecydować się na styl, który lubimy, np. secesję, art déco, retro, prowansalski czy też nawiązujący do rzymskich term. Potem wybierzmy płytki (odpowiednio postarzone, celowo nierówne, z szerokimi fugami) oraz urządzenia: wannę, umywalkę, prysznic, armaturę - wszystkie również stylowe. Na koniec zadbajmy o dodatki: wygodny fotel (koniecznie!), kwiaty, bibeloty, kosmetyki w gustownych dekoracyjnych pojemnikach.


    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienki w trzech stylach