Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

52 m kw. dla 3 osób: gdzie wydzielić dodatkowy pokój

Red.

Mamy dwupokojowe mieszkanie, ale w przyszłości potrzebny nam będzie jeszcze jeden pokój. Gdzie go wygospodarować? Może na miejscu kuchni, tylko gdzie ją wtedy przenieść? Bierzemy pod uwagę nawet przesunięcie ścian, jeśli byłaby taka potrzeba. Może warto na korzyść innych pomieszczeń zmniejszyć spory przedpokój? Prosimy również o radę, jak go zagospodarować. Marta i Tomek z Płocka

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Kuchnia pozostała na swoim miejscu, ale połączyłam ją z pokojem dziennym, dzięki czemu nawet po wydzieleniu SYPIALNI wnętrze nie sprawia wrażenia ciasnego. Funkcjonalny ciąg roboczy w kształcie litery L zaczyna się lodówką, kończy zaś długim blatem roboczym wzdłuż ściany z oknem. W kuchni zaplanowałam również stół dla czterech osób. Umieściłam go przy niskim regale oddzielającym część kuchenną od wypoczynkowej. Jego półki przy drzwiach balkonowych warto zasłonić drzwiczkami, pozostałe można wykorzystać jako miejsce na sprzęt radiowo- -telewizyjny. Przy przeciwległej ścianie proponuję ustawić trzyosobową kanapę z okrągłym stolikiem kawowym oraz niewielką szafkę. W PRZEDPOKOJU zaplanowałam małą garderobę zamykaną suwanymi drzwiami oraz szafę. Można tu też zbudować regały o nietypowym kształcie. W łazience jest wanna (180 x 80 cm), sedes oraz wpuszczona w długi blat umywalka (szer. 60 cm). Pod blatem zmieszczą się szafki oraz płytka pralka (60 x 48 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Pokój dzienny, w którym wygospodarowałem aneks kuchenny, został trochę powiększony dzięki przesunięciu ściany łazienki. Zabudowa w kuchni ma kształt litery U. Szafki od strony pokoju tworzą bufet, przy którym stoi stół. W sypialni, nieznacznie zmniejszonej na korzyść ŁAZIENKI, mieści się dwuosobowe łóżko z szafkami nocnymi po bokach i duża szafa. Aby wejście do pokoju było wygodne, proponuję ściąć narożnik łazienki i zamontować w nim przepuszczające światło luksfery. Łazienkę wyposażyłem w asymetryczną wannę (160 x 100 cm), sedes na stelażu narożnym, podwieszaną umywalkę (szer. 70 cm) oraz pralkę (60 x 48 cm).


Skomentuj:

52 m kw. dla 3 osób: gdzie wydzielić dodatkowy pokój