Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

65,2 m kw. dla 3 osób: jak wygospodarować dodatkowy pokój?

Projekty: Magdalena Żmihorska-Tomasik i Ryszard Tomasik

Mamy dwa pokoje - w jednym chcemy urządzić część dzienną, drugi przeznaczyć dla dziecka. Potrzebny jest trzeci, na naszą sypialnię, bo nie odpowiada nam spanie na rozkładanej kanapie w pokoju dziennym. Czy udałoby się znaleźć miejsce na dodatkowe pomieszczenie (nie musi być duże)? Nie zależy nam natomiast na przestronnej zamkniętej kuchni, możemy ją zaaranżować jako aneks. Oprócz szaf w pokojach przydałaby nam się również niewielka garderoba. Katarzyna ze Szczecina

65,2 m kw. dla 3 osób
65,2 m kw. dla 3 osób
Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Kuchenną zabudowę umieściłam wzdłuż jednej ściany. Prostopadle do niej, od strony wejścia do otwartej części dziennej, zaprojektowałam podwyższony barek ze stołkami - miejsce na wypicie kawy lub zjedzenie szybkiego posiłku; w głębi pokoju, tuż przy oknie, stoi okrągły stół.

Pozostałą część strefy dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy z wygodną narożną kanapą i stolikiem kawowym. Najdłuższa ściana, bez okna, została w całości zabudowana regałami (może je zastąpić nowoczesna meblościanka) przeznaczonymi między innymi na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Zamiast osobnej garderoby wygospodarowałam miejsce na cztery szafy. Dwie większe znajdują się w Państwa sypialni oraz w pokoju dziecka, dwie mniejsze - po obu stronach drzwi prowadzących do nieco zmniejszonej łazienki. W niej zaplanowałam asymetryczną wannę narożną (160 x 90 cm), umywalkę (szer. 70 cm), sedes oraz standardową pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Funkcjonalny ciąg roboczy w kuchni ma kształt litery L. Przy wolnej ścianie zmieścił się kącik śniadaniowy z małym stołem; większy stoi w pokoju dziennym - usytuowałem go przy skośnej zabudowie z miejscem na sprzęt RTV (jej forma nawiązuje do poprowadzonych skosem ścianek sypialni i garderoby).

W Państwa sypialni znajduje się tylko łóżko i spora szafa. Pokój dziecka został nieco zmniejszony na korzyść łazienki, ale nadal jest wystarczająco przestronny, by pomieścić wszystkie potrzebne meble: łóżko, biurko, komodę i szafę.

W łazience zaplanowałem dużą prostokątną wannę (180 x 80 cm), dwie umywalki (każda szer. 70 cm) częściowo wpuszczone w długi blat, sedes oraz pralkę (60 x 60 cm). Do łazienki i pokoju dziecka wchodzi się z niewielkiego korytarzyka z szafą.

Skomentuj:

65,2 m kw. dla 3 osób: jak wygospodarować dodatkowy pokój?