Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

51,7 m kw. dla 3-4 osób: dodatkowy pokój w miejscu kuchni

Red.

Nasze mieszkanie ma tylko dwa pokoje, tymczasem potrzebujemy osobnych sypialni dla nas i dla dziecka (a w przyszłości dwójki dzieci), wielu regałów na książki i kąta do pracy. Może warto w pokoju dziennym zrobić aneks kuchenny i w ten sposób zyskać dodatkowy pokój? Ze względu na dzieci zależałoby nam na wannie w łazience. Czy uda się wygospodarować miejsce na dwie, trzy szafy? Beata z Warszawy

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Po przestawieniu ścian pomieszczenie, w którym była zaplanowana KUCHNIA, stało się nieco większe i ustawniejsze, dzięki czemu w przyszłości bez kłopotów będzie mogło służyć dwójce dzieci. Na razie uwzględniłam wyposażenie dla jednego młodego lokatora, ale gdy pojawi się drugi, wystarczy wydłużyć blat umieszczonego pod oknem biurka, a pojedyncze łóżko zamienić na piętrowe.

Wyprostowanie skośnych ścian sprawia, że trzeba nieco skrócić ścianę między SYPIALNIĄ a pokojem dziennym - inaczej wejście do niego byłoby zbyt wąskie. Ta zmiana z kolei pociągnęła za sobą konieczność przesunięcia ściany oddzielającej sypialnię od łazienki. Mimo zmniejszenia sypialni mieści się w niej łóżko (niestety, dostępne tylko z jednej strony), duża szafa ubraniowa (warto zdecydować się na zamykaną drzwiami przesuwanymi) oraz narożne biurko. Aneks kuchenny od kąta wypoczynkowego oddziela ścianka, przy której zaplanowałam szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny, oraz ustawiony na jej przedłużeniu prostokątny stół. Zmienił się również kształt PRZEDPOKOJU - załamanie go sprawiło, że nie wydaje się tak długi jak wcześniej. Stanęły w nim trzy szafy - dwie przy drzwiach wejściowych, jedna we wnęce przy wejściu do sypialni. Powiększoną łazienkę wyposażyłam w prostokątną wannę (160 x 80 cm), podwieszany sedes oraz umywalkę (szer. 60 cm). Pralkę (45 x 60 cm) proponuję ukryć w zamykanej wnęce.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Tak jak w poprzednim wariancie, POKÓJ DLA DZIECKA zaplanowałem w miejscu kuchni. Wyposażyłem go w łóżko, biurko oraz sporą szafę. Jeśli w przyszłości miałby on służyć dwójce dzieci, można zastąpić łóżko np. tapczanem z dodatkowym miejscem do spania ukrytym w szufladzie. W sypialni rodziców, która po przestawieniu ścian zyskała najwięcej powierzchni (ponad półtora metra kwadratowego), jest teraz miejsce na szerokie łóżko z wygodnym dostępem z obu stron, dwie szafki nocne, komodę, dużą szafę zamykaną przesuwanymi drzwiami oraz biurko do pracy przy komputerze.

Aneks kuchenny usytuowany tuż przy wejściu do POKOJU DZIENNEGO ma zabudowę o nietypowym kształcie, ze zlewozmywakiem umieszczonym w narożniku i dość długim blatem roboczym, dobrze oświetlonym naturalnym światłem. Kuchnię od części wypoczynkowej proponuję odgrodzić barkiem (bliżej okna) oraz wąską, sięgającą sufitu wnęką z półkami na sprzęt radiowo-telewizyjny i książki. Przy wyjściu na balkon stoi okrągły stół z czterema krzesłami, na wprost drzwi balkonowych zaplanowałem narożną kanapę. W łazience mieści się wanna ze ściętym narożnikiem (150 x 80 cm), podwieszany sedes i umywalka (szer. 60 cm) oraz - w zamykanej wnęce - mała pralka (45 x 60 cm).

Skomentuj:

51,7 m kw. dla 3-4 osób: dodatkowy pokój w miejscu kuchni