Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia zmiksowana

Stylizacja: Aneta Kosiba, Monika Lewandowska, Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Monika Lewandowska, Sylwester Rejmer, Łukasz Zandecki

Składniki: stare i nowe meble, naczynia sprzed lat i pamiątki z podróży. Wykonanie: wszystko zmiksować, całość przybrać kolorami. Łączenie stylów modne jest dziś także w kuchni - bo gdzie lepiej wychodzi mieszanie różnych ingrediencji?

Projekt 1

Szczypta baroku.

Jak mówią projektanci, wystrój tej KUCHNI miał być nowoczesny, ale nie surowy. Dlatego na wskroś współczesna zabudowa została zestawiona ze sprzętami zaprojektowanymi na wzór szacownych klasyków (do tych ostatnich należą choćby plastikowe krzesła projektu Philippe'a Starcka, nawiązujące formą do mebli z XVII wieku). Z chłodem stali, szkła i innych błyszczących powierzchni kontrastuje ciepłe egzotyczne drewno położone na podłodze i na jednej ze ścian.

Projekt 2

Coś z dworku.

Gospodyni lubi STYL ziemiański - głębokie brązy, masywne meble, dostojne dodatki. Niestety, aneks kuchenny był za mały, by go tak urządzić, taki styl nie pasował też do nowoczesnej architektury całego mieszkania. Poprzestano więc tylko na akcentach odwołujących się do form i materiałów charakterystycznych dla minionych czasów. Stąd wśród prostych mebli z malowanej płyty MDF stanął stylizowany kredens z dębowego drewna barwionego na ciemny kolor.

W drewniany kredens wbudo- wano stylizowany piekarnik. Dekory wkomponowane w jasne płytki na podłodze udają deskę.

Projekt 3

Wiejska galeria.

Pani domu pieczołowicie chroni rodzinne pamiątki, takie jak np. kredens z domu we wsi Jasionka czy krzesła (dwa thonetowskie z końca XIX wieku to spadek po ciotce Helenie, dwa inne zrobił na początku XX wieku pradziad Szymon). Pasją gospodyni są podróże, z których przywozi ciekawe drobiazgi. A nowoczesny sprzęt AGD? Cóż, trudno wyobrazić sobie bez niego współczesną kuchnię...

Skomentuj:

Kuchnia zmiksowana