Zabudowa kuchni: więcej niż kredens

Tekst: Katarzyna Kowalska Stylizacja: Nigela Hope, Magda Kazimierczuk, Dorota Karpińska, Aneta Kosiba, Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Sławomir Frąckowiak, Karl Jorgenson, Rafał Lipski, Sylwester Rejmer, Michał Skorupski, Łukasz Zandecki, producenci

Skojarzenie z tym tradycyjnym meblem jest całkowicie uzasadnione - tak jak on pełni funkcję schowka na naczynia i inne akcesoria. Ale nowoczesna kuchenna zabudowa może pomieścić znacznie więcej: niezbędne zapasy produktów spożywczych oraz... urządzenia AGD.

UWAGA PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI
Dzieli i przesłania. Zabudowana szafkami wnęka z płyt gipsowo-kartonowych oddziela kuchnię od przedpokoju i kąta jadalnego.
Jakie są zalety ściennej zabudowy? Zagospodarowuje funkcjonalnie ścianę, zwykle od podłogi aż do sufitu. Sami według uznania możemy zaplanować jej układ, decydując o liczbie i wielkości szafek oraz szuflad. Pozwala to optymalnie wykorzystać przestrzeń, np. w kuchennej wnęce.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięZe względu na dużą pojemność można zrezygnować np. z szafek wiszących, dzięki czemu KUCHNIA nabierze lekkości.

Jest idealnym miejscem na urządzenia AGD: piekarnik, lodówkę, ekspres do kawy, kuchenkę mikrofalową (uwaga: muszą to być modele do zabudowy!). Umieszczamy je na dogodnej wysokości, nie zajmują też miejsca w głównym ciągu roboczym.

Może stać się ważnym elementem dekoracyjnym (gdy fronty szafek są wykończone przyciągającym wzrok materiałem) albo też zniknąć, wtapiając się w tło.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Kuchenne schowki

Kuchnia: schowki dobrze zaprojektowane

Kuchnia ze spiżarnią

Zobacz koniecznie! Mieszkanie i dom - trendy 2010Skomentuj:

Zabudowa kuchni: więcej niż kredens