Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projektujemy mały aneks kuchenny

Stylizacja: Nigela Hope, Ewa Marynowska, Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Karl Jorgenson, Sylwester Rejmer, Radosław Wojnar

Niewielki aneks kuchenny to ogromne wyzwanie dla projektantów. Tak samo jak przestronna kuchnia powinien być i funkcjonalny, i estetyczny.

Przykład 1

Kobierce na froncie.

Początkowo fronty szafek miały być neutralne - ze stali nierdzewnej. Jednak projektantka zmieniła zdanie i postanowiła radykalnie ożywić KUCHENNY kącik. Zaproponowała gospodarzom oklejenie szafek "dywanowym patchworkiem". W albumach znalazła fotografie kobierców z ciekawymi roślinnymi motywami w intensywnej, czerwono-rudej tonacji. Zdjęcia zostały zeskanowane i powiększone. Wydruki, którymi oklejono drzwiczki szafek, zabezpieczono lakierem.

Przykład 2

Sztuka kuchenna.

Niewielki aneks, podobnie jak POKÓJ, jest urządzony minimalistycznie - stoją w nim proste szafki z idealnie gładkimi frontami ze stali nierdzewnej. Całe wnętrze wydaje się być jedynie pretekstem do prezentacji dzieł nowoczesnej sztuki użytkowej oraz grafik i obrazów polskich artystów. Jednym z ciekawszych przedmiotów jest tutaj Miss Trip, czyli Panna Podróżniczka - krzesło zaprojektowane przez Philippe'a Starcka (można je złożyć tak, że mieści się w małej torbie).

Przykład 3

Kalejdoskop barw.

Zdaniem gospodarzy cegła to materiał ciepły i przyjemny, a wykończona nią kuchnia od razu zyskuje przytulny klimat. Blaty oraz nieliczne fronty szafek (przeważają otwarte półki) są z drewna dębowego; zostały wykonane na zamówienie przez stolarza. Na podłodze na razie ułożono jasny gres, gospodarzom marzy się jednak żywica epoksydowa - ich zdaniem dużo oryginalniejsza. Do tak zaaranżowanej kuchni znakomicie pasują eklektyczne meble ustawione w pokoju - kolorowe fotele z lat sześćdziesiątych i prosty drewniany stół.
    Więcej o:

Skomentuj:

Projektujemy mały aneks kuchenny