Łazienka: aranżacje w kafelkach

Stylizacja: Nigela Hope, Monika Lewandowska/Phototapeta, Joanna Woyda Zdjęcia: Karl Jorgenson, Łukasz Kozyra, Monika Lewandowska/Phototapeta

Co potrafią kafelki? W grupie - bardzo wiele. Nawet te niepozorne mogą zmienić zwykłą łazienkę w niezwykłe wnętrze. Trzeba tylko mieć pomysł, jak je ułożyć i... dobrać im odpowiednie towarzystwo.

LAZIENKA WNETRZA
Projekt 1. Szafka pod podwójną umywalką, zrobiona z płyty MDF fornirowanej drewnem wenge, jest przykryta granitowym blatem.
Fot. Monika Lewandowska
Projekt 1

Z myślą o przyszłości.

ŁAZIENKA należy do dwóch chłopców (sześcio- i jedenastoletniego). Rodzice uznali, że pomieszczenie musi być wesołe, ale nie infantylne - tak żeby podobało się dzieciom nie tylko teraz, ale również za kilka lat, kiedy podrosną. Wybór padł więc na gładkie płytki ceramiczne, bez wzorków i portretów postaci z bajek, ale za to bardzo kolorowe: zielone, pomarańczowe, brązowe i kremowe. Do nich idealnie dopasowano bladozieloną roletę w dużym oknie.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięPośrodku łazienki została zbudowana niska ścianka, na której podwieszono sedes i pisuar. Dzieli ona wnętrze na dwie strefy: toaletowo-umywalkową i kąpielową. Nad ścianką wisi nowoczesna lampa; w pozostałej części pomieszczenia zainstalowano sufitowe halogeny.

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu mieszkań i domówProjekt 2

Zrobiona na szaro.

Wyzwanie nie lada: jak położyć ciemnoszary gres, by nie przytłoczył łazienki bez okna? Po pierwsze, nie pokrywać nim całej powierzchni ścian i podłogi, po drugie, wkomponować między ciemne płyty jasne kafelki. Efekt? Mniejsze i większe płytki (35 x 35 cm oraz 17,5 x 17,5 cm) tworzą przyciągające wzrok geometryczne kompozycje, stanowiąc jednocześnie tło łazienkowych urządzeń. Trzeba przyznać, że w tym kontekście powiedzenie "zrobiona na szaro" to prawdziwy komplement!

Zobacz także:

Podłogi: dekoracyjne kompozycje

Morski wystrój

Łazienki: całe w kafelkach

Skomentuj:

Łazienka: aranżacje w kafelkach