Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak powiększyć małą łazienkę?

Pomysł: Iza Matulaniec Wizualizacja komputerowa: Delfina Gołaś

W niewielkiej łazience nie mieści się wanna albo kabina prysznicowa? Znamy sposób na rozwiązanie tego problemu - powiększenie łazienki o część sąsiadującego z nią pomieszczenia. Warto to zrobić tak, by nowo postawiona ścianka stała się atrakcyjną ozdobą wnętrza.

Projekt 1

Wanna w sypialni

Aby zmieścić sporą wannę w niewielkiej ŁAZIENCE, pomieszczenie zostało nieznacznie powiększone kosztem sąsiadującej z nią przestronnej SYPIALNI. Zbudowana w rogu pokoju nowa ściana z wąskim okienkiem ma łukowaty kształt. Do niej przylega bowiem zaokrąglona krawędź narożnej wanny, ustawionej nietypowo - jedną z prostych krawędzi w stronę wnętrza łazienki.

Po tej przebudowie sypialnia nie straciła zbyt wiele powierzchni, zyskała natomiast bardzo interesujący element architektoniczny. Do kształtu ścianki nawiązuje forma podwieszanego sufitu oraz zamontowanych jedna nad drugą szklanych półeczek.

Projekt 2

Prysznic w przedpokoju

Czy z małej toalety, w której mieści się jedynie sedes i umywalka, można zrobić prawdziwą łazienkę z natryskiem? Oczywiście - wystarczy "zaanektować" niewielką część PRZEDPOKOJU, tak jak to zrobiono w pokazanym wnętrzu. Po usunięciu fragmentu ściany oddzielającej te dwa pomieszczenia zbudowano półokrągłą ściankę z luksferów. Taka przegroda może być przeszklona całkowicie albo tylko częściowo.
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak powiększyć małą łazienkę?