Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niebezpieczne rośliny

Tekst: Anna Skórkowska Zdjęcia: Paweł Słomczyński, Arkadiusz Ścichocki, Radosław Wojnar, Łukasz Zandecki, Biuro Kwiatowe Holandia Stylizacja: Aneta Kosiba, Magda Olszewska, Jolanta Wiesyk, Marta Wojnar

Jak wszystkie rośliny nawilżają powietrze, dostarczają tlenu, pochłaniają dwutlenek węgla i inne szkodliwe substancje. Jednak niektóre doniczkowe mogą też szkodzić!

NACZYNIA WAZONY ROSLINY BLUSZCZ
Bluszcz pospolity. W jego pędach i liściach występuje trujący sok, który w kontakcie ze skórą może spowodować czerwony obrzęk. Zjedzenie liści, pędów czy owoców zwykle wywołuje pieczenie gardła, gorączkę, wysypkę.
Fot. Radosław Wojnar
Często nie spodziewamy się, że wśród domowych roślin mamy takie, które wywołują reakcje alergiczne, powodują przykre dolegliwości, a w ekstremalnych przypadkach nawet zagrażają życiu - to ostatnie dotyczy głównie małych dzieci, które wkładają do ust i połykają wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich rączek.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

>

Gdy zauważymy, że dziecko dotyka toksycznej rośliny, natychmiast umyjmy mu ręce. Jeśli wzięło ją do buzi, lepiej jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza, informując go, jaka to była roślina. Obok pokazujemy te najpopularniejsze, które są niebezpieczne dla zdrowia. Pamiętajmy, że w kontakcie z takimi kwiatami mogą ucierpieć również zwierzęta lubiące skubać zieleninę - psy, koty, króliki i ptaki.

Zobacz także:

Gwiazda rycerza

Niezłe ziółka!

Mogą znów zakwitnąć

    Więcej o:

Skomentuj:

Niebezpieczne rośliny