Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kostka w kostkę

Komentarz: Anna Skórkowska Zdjęcia: Paweł Słomczyński, Libet, Poz-Bruk, Schäfer

Jest nie tylko trwała, ale też dekoracyjna. Z kostki brukowej można układać efektowne kompozycje, które upiększą otoczenie naszego domu - taras i ogród.

Nawierzchnie ułożone z kostki brukowej będą nam służyć przez długie lata, są bowiem odporne na ścieranie i zabrudzenia, nie uszkodzi ich również deszcz , śnieg czy mróz. Wybór jest naprawdę ogromny. Kostki różnią się nie tylko wielkością, ale też kształtem (np. prostokątne, faliste, zygzakowate), fakturą (gładkie lub chropowate) i grubością (4, 6 lub 8 cm). Producenci oferują gotowe zestawy, z których układa się np. okręgi, łuki, wachlarze itp. Oprócz tradycyjnych kostek kupimy wyroby przypominające stary bruk albo kamień, a także dekoracyjne elementy tzw. małej architektury ogrodowej, m.in. obrzeża, krawężniki, palisady. Projektując nawierzchnię, trzeba dopasować jej kolorystykę do otoczenia, przede wszystkim do elewacji domu. Nie będzie to trudne, bo w sprzedaży

są zarówno kostki o stonowanych barwach, jak i utrzymane w kolorach intensywnych, przyciągających wzrok. Ważne jest również dobranie rodzaju kostki do miejsca, w którym będzie położona (patio, tarasy, ścieżki), oraz staranne przygotowanie podłoża. Dlatego warto skorzystać z pomocy architekta, który nam doradzi i uwzględni nasze upodobania.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kostka w kostkę