Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie - stylowy miks

Tekst i stylizacja: Magda Olszewska Zdjęcia: Paweł Kiszkiel

W tym mieszkaniu postawiono na różnorodność - projektantka zestawiła nowoczesne materiały i formy ze stylowymi dodatkami. Odpowiada to osobowości właścicielki, która ma rozmaite zainteresowania: lubi śpiewać, jest wolontariuszką, a na co dzień pracuje w banku.

Cechą charakterystyczną mieszkania Karoliny (w bloku w Warszawie 57 m kw., 2 pokoje łazienka, domownicy - osoba dorosła) jest połączenie nowoczesnych elementów wystroju ze sprzętami i drobiazgami odwołującymi się do przeszłości.

Do takich duetów bez wątpienia należą: upolowany tanio na aukcji w internecie fotel z pluszu w stylu Ludwika XV oraz stolik kawowy z przezroczystego tworzywa sztucznego; złota rzeźba psa zwana "półpsem" (autorstwa architekt wnętrz Marty Borysewicz-Damięckiej) zestawiona z lustrem w starej ramie i nastrojową fotografią starego Madrytu; sztukaterie sąsiadujące z podwieszanym sufitem i halogenowym oświetleniem. Projektantka i właścicielka mieszkania znają się od lat. Dzięki temu zaproponowany przez pierwszą projekt urządzenia mieszkania w unowocześnionym stylu glamour spotkał się z całkowitą aprobatą drugiej.


Skomentuj:

Mieszkanie - stylowy miks