Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

74 m kw. dla 3 osób: wygodna kuchnia w dwóch wariantach

Projekty: Magdalena Żmihorska-Tomasik i Ryszard Tomasik

W moim mieszkaniu znajdują się aż cztery pokoje, ale trzy z nich są długie i wąskie. Takie proporcje ma również kuchnia - może warto otworzyć ją na sąsiedni pokój, tak by powstała przestronna część dzienna? Łazienka i toaleta są zbyt małe, dlatego myślę o ich połączeniu. Nie mam pomysłu, jak zagospodarować przedpokój, który dzieli się na dwie części. Oprócz pokoju dziennego jest potrzebna oczywiście sypialnia oraz (patrząc przyszłościowo) pokój dla dziecka. Katarzyna ze Szczecina

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Zabudowa kuchenna ma kształt litery U. Od strony kąta wypoczynkowego osłania ją blat-barek biegnący po łuku wyznaczonym przez posadzkę z płytek ceramicznych. Do niej nawiązuje forma podwieszanego sufitu z halogenowym oświetleniem, zbudowanego nad kuchnią i nad częścią przedpokoju. Przy oknie balkonowym znajdują się aneksy: wypoczynkowy z narożną kanapą i stolikiem oraz jadalny z okrągłym stołem. Szafka ze sprzętem RTV stoi tak, by odbiornik telewizyjny był widoczny i z kanapy, i z kuchni.

Trzy mniejsze pokoje mają taką samą powierzchnię jak na planie wyjściowym (ściany konstrukcyjne uniemożliwiają poszerzenie dwóch z nich). Ze strefą dzienną sąsiaduje gabinet, który pełni też funkcję pokoju gościnnego - stoi w nim m.in. rozkładana kanapa. Po drugiej stronie mieszkania znajduje się sypialnia oraz pokój dziecka.

Łazienka urządzona w miejscu dawnej kuchni to prawdziwy salonik kąpielowy - przestronny i bardzo widny. Bez problemu mieści się tutaj asymetryczna wanna narożna (170 x 80 cm), dwie umywalki (każda o szer. 60 cm), sedes i standardowa pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

W tej wersji kuchnia jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym - oprócz wygodnego ciągu roboczego w kształcie litery L umieściłem w niej okrągły stół, a także rozkładaną kanapę (dodatkowe miejsce do spania) i kącik do pracy. Pokój dzienny, dzięki przesunięciu ściany łazienki, jest teraz większy. W pobliżu wejścia zaplanowałem kąt jadalny, a w głębi - aneks wypoczynkowy z narożną kanapą, regałami, stolikiem i szafką na sprzęt radiowo-telewizyjny. Dwa mniejsze pokoje przeznaczyłem dla dziecka oraz na sypialnię.

W łazience mieści się prostokątna wanna (170 x 70 cm), umywalka (szer. 55 cm), podwieszany sedes i pralka (60 x 60 cm). Ścianę nad wanną proponuję częściowo przeszklić luksferami, które wpuszczą do ciemnego pomieszczenia trochę dziennego światła.

    Więcej o:

Skomentuj:

74 m kw. dla 3 osób: wygodna kuchnia w dwóch wariantach