Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

56,6 m kw. dla 4 osób: cztery pokoje zamiast trzech

Red.

Gdy urodziło nam się drugie dziecko, doszliśmy do wniosku, że w naszym trzypokojowym mieszkaniu bardzo przydałoby się jeszcze jedno pomieszczenie. Starsze dziecko chodzi już do szkoły, wspólny pokój dziecięcy raczej nie wchodzi więc w grę. Bierzemy pod uwagę gruntowną przebudowę i zmniejszenie łazienki- jesteśmy gotowi zrezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Ewa i Piotr z Katowic

Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

Aby taki podział MIESZKANIA był możliwy, zamieniłem miejscami kuchnię z łazienką, a pokój dzienny przeniosłem do jednego z mniejszych pokoi. Prowadzi do niego szerokie wejście, dzięki czemu pomieszczenie to praktycznie łączy się - przez wąski przedpokój - z otwartą kuchnią z ciągiem roboczym w kształcie litery L. Lodówkę i dodatkową szafkę umieściłem w osobnej wnęce. W pokoju dziennym oprócz kąta wypoczynkowego bez problemu mieści się kąt jadalny. Garderoba pozostała w zaplanowanym miejscu w przedpokoju; na okrycia wierzchnie jest przeznaczony wieszak przy drzwiach. Drzwi do Państwa sypialni oraz do jednego z POKOI DZIECIĘCYCH są usytuowane w skośnych ściankach - to ułatwi poruszanie się po tej części przedpokoju. W każdym pokoju znajduje się szafa. Zgodnie z Państwa sugestią w łazience zastąpiłem wannę kabiną prysznicową; proponuję zainstalować narożny model (90 x 90 cm). Jest też podwieszany sedes, umywalka (szer. 60 cm) oraz pralka (60 x 55 cm).

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Kuchnia pozostała aneksem pokoju dziennego - umowną granicę między nimi stanowi kąt jadalny z kwadratowym stołem, najlepiej rozkładanym. Ciąg roboczy ma kształt litery L; od strony kąta wypoczynkowego i od strony PRZEDPOKOJU osłaniają go wąskie ścianki. Na dłuższym odcinku blatu proponuję zainstalować kuchenkę, a nad nią - estetyczny okap (jest widoczny z salonu). Teraz część dzienna jest co prawda znacznie mniejsza niż na planie wyjściowym, ale nadal bardzo wygodna i ustawna. Blisko aneksu kuchennego usytuowałam kąt wypoczynkowy ze sporą kanapą, stolikiem kawowym i komódką (albo regalikiem na dekoracyjne drobiazgi). Naprzeciwko, przy ścianie sypialni rodziców, stoją szafki na sprzęt radiowo-telewizyjny, nad nimi można zamocować półki na książki. W sypialni rodziców zaplanowałam duże łóżko z szafką nocną i szafę. Obydwa pokoje dzieci wyposażyłam podobnie - w każdym jest łóżko, biurko i szafa. Wielkość oraz kształt ŁAZIENKI się nie zmieniły. W pomieszczeniu bez problemu mieści się wanna (150 x 85 cm). Proponuję wybrać model ze ściętym narożnikiem - tylko wtedy będzie wygodny dostęp do szafki na środki czystości i na ręczniki oraz do sedesu. Wnęka przy pionie instalacyjnym to dobre miejsce na pralkę (60 x 55 cm); po drugiej stronie łazienki została zainstalowana podwieszana umywalka (szer. 60 cm).

    Więcej o:

Skomentuj:

56,6 m kw. dla 4 osób: cztery pokoje zamiast trzech