Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

68,9 m kw. dla 3 osób: kuchnia otwarta na pokój dzienny

Red.

Kuchnia w naszym mieszkaniu jest częściowo połączona z sąsiadującym z nią pokojem. Chcemy otworzyć ją całkowicie - jak wtedy ustawić kuchenne szafki? W dwóch pozostałych, mniejszych pokojach chcemy urządzić naszą sypialnię i pokój dziecka. Zastanawiamy się, czy udałoby się powiększyć nieco łazienkę (możemy zrezygnować z osobnej toalety). Marzy nam się garderoba, ale jeśli to niemożliwe, zadowolimy się szafami. Kasia i Artur z Torunia

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Zabudowa w KUCHNI ma kształt litery L; tuż obok, przy dużym oknie wychodzącym na balkon, stoi stół (można wybrać model mniejszy, ale rozkładany - przyda się, gdy np. przyjdą goście). Naprzeciwko usytuowałam kąt wypoczynkowy z wygodną narożną kanapą, stolikiem kawowym i szafkami (ewentualnie regałami) z miejscem na sprzęt radiowo-telewizyjny. Dwa mniejsze pokoje, usytuowane po drugiej stronie mieszkania, mają taki sam kształt i powierzchnię jak na planie wyjściowym. Zarówno w sypialni rodziców, jak i w POKOJU DZIECKA znajduje się spora szafa wnękowa; szafę przewidziałam również w przedpokoju, z przechowywaniem ubrań i drobnego domowego sprzętu nie powinno być więc kłopotów.

W powiększonej kosztem strefy dziennej łazience mieści się wanna (170 x 70 cm) i kabina prysznicowa (brodzik 80 x 80 cm); urządzenia oddzielono ścianką. Jest też podwieszony sedes i bidet oraz okrągła umywalka (śr. 40 cm) osadzona na blacie szafki. Pralkę proponuję zainstalować w dostępnej z PRZEDPOKOJU wnęce, zamykanej np. żaluzjowymi drzwiczkami (w wejściu do łazienki można natomiast zamontować drzwi przesuwane).

Rozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

Pomieszczenie gospodarcze zaplanowane przy kuchni pełni funkcję praktycznego składziku (np. na naczynia, drobne urządzenia) oraz minipralni - tutaj bowiem umieściłam pralkę. Dzięki temu można było swobodniej zagospodarować ŁAZIENKĘ, która - tak jak w poprzednim wariancie - została powiększona kosztem części dziennej. W pomieszczeniu zaplanowałam dużą prostokątną wannę (180 x 80 cm), osadzoną na długim blacie umywalkę (szer. 60 cm), podwieszany sedes i owalną kabinę prysznicową (szer. 140 cm) - do jej kształtu nawiązuje zaokrąglony narożnik łazienki.

Niewielki, ale niewygodny uskok przy drzwiach do pokoju dziecka został zlikwidowany. To pociągnęło za sobą konieczność przesunięcia drzwi do SYPIALNI rodziców (teraz pomieszczenie to jest zamykane przesuwanymi drzwiami). W sypialni oprócz dużego łóżka zaplanowałam garderobę wydzieloną łukowatą ścianką z prześwitem.

Skomentuj:

68,9 m kw. dla 3 osób: kuchnia otwarta na pokój dzienny