68,9 m kw. dla 3 osób: kuchnia otwarta na pokój dzienny

Red.

Kuchnia w naszym mieszkaniu jest częściowo połączona z sąsiadującym z nią pokojem. Chcemy otworzyć ją całkowicie - jak wtedy ustawić kuchenne szafki? W dwóch pozostałych, mniejszych pokojach chcemy urządzić naszą sypialnię i pokój dziecka. Zastanawiamy się, czy udałoby się powiększyć nieco łazienkę (możemy zrezygnować z osobnej toalety). Marzy nam się garderoba, ale jeśli to niemożliwe, zadowolimy się szafami. Kasia i Artur z Torunia

Projektowanie wnętrz. 68,9 m kw. trzypokojowe dla 3 osób
Projektowanie wnętrz. 68,9 m kw. trzypokojowe dla 3 osób
Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Zabudowa w KUCHNI ma kształt litery L; tuż obok, przy dużym oknie wychodzącym na balkon, stoi stół (można wybrać model mniejszy, ale rozkładany - przyda się, gdy np. przyjdą goście). Naprzeciwko usytuowałam kąt wypoczynkowy z wygodną narożną kanapą, stolikiem kawowym i szafkami (ewentualnie regałami) z miejscem na sprzęt radiowo-telewizyjny. Dwa mniejsze pokoje, usytuowane po drugiej stronie mieszkania, mają taki sam kształt i powierzchnię jak na planie wyjściowym. Zarówno w sypialni rodziców, jak i w POKOJU DZIECKA znajduje się spora szafa wnękowa; szafę przewidziałam również w przedpokoju, z przechowywaniem ubrań i drobnego domowego sprzętu nie powinno być więc kłopotów.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięW powiększonej kosztem strefy dziennej łazience mieści się wanna (170 x 70 cm) i kabina prysznicowa (brodzik 80 x 80 cm); urządzenia oddzielono ścianką. Jest też podwieszony sedes i bidet oraz okrągła umywalka (śr. 40 cm) osadzona na blacie szafki. Pralkę proponuję zainstalować w dostępnej z PRZEDPOKOJU wnęce, zamykanej np. żaluzjowymi drzwiczkami (w wejściu do łazienki można natomiast zamontować drzwi przesuwane).

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu domów i mieszkańRozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

Pomieszczenie gospodarcze zaplanowane przy kuchni pełni funkcję praktycznego składziku (np. na naczynia, drobne urządzenia) oraz minipralni - tutaj bowiem umieściłam pralkę. Dzięki temu można było swobodniej zagospodarować ŁAZIENKĘ, która - tak jak w poprzednim wariancie - została powiększona kosztem części dziennej. W pomieszczeniu zaplanowałam dużą prostokątną wannę (180 x 80 cm), osadzoną na długim blacie umywalkę (szer. 60 cm), podwieszany sedes i owalną kabinę prysznicową (szer. 140 cm) - do jej kształtu nawiązuje zaokrąglony narożnik łazienki.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Niewielki, ale niewygodny uskok przy drzwiach do pokoju dziecka został zlikwidowany. To pociągnęło za sobą konieczność przesunięcia drzwi do SYPIALNI rodziców (teraz pomieszczenie to jest zamykane przesuwanymi drzwiami). W sypialni oprócz dużego łóżka zaplanowałam garderobę wydzieloną łukowatą ścianką z prześwitem.

Zobacz także:

Nowoczesny aneks kuchenny

Aranżacja w barwie nadziei

Aranżacje: kuchnie z barkiem

Skomentuj:

68,9 m kw. dla 3 osób: kuchnia otwarta na pokój dzienny