70,4 m kw., dla 2 osób: przytulny salon z kominkiem

Red.

Zastanawiamy się, jak zaaranżować przechodni pokój dzienny w naszym nowym mieszkaniu, tak by był przytulny, a zarazem reprezentacyjny. Teraz wchodzi się z niego do łazienki i do jednego z mniejszych pokoi. Czy udałoby się jakoś to zmienić? Marzy nam się kominek - w którym miejscu najlepiej go zainstalować? Mamy również dość nietypowy problem: być może uda nam się kupić jeszcze poddasze nad naszym mieszkaniem i zastanawiamy się, gdzie wtedy zaplanować schody, które połączyłyby obydwa wnętrza. Agata z Torunia

Trzypokojowe, 70,4 m kw., dla 2 osób
Trzypokojowe, 70,4 m kw., dla 2 osób
Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Przestronna strefa dzienna składa się z części wypoczynkowej i kuchenno-jadalnej. W tej pierwszej stoi narożna kanapa, fotel oraz stolik kawowy; przy ścianie łazienki usytuowałam kominek (może to być model elektryczny, z tzw. efektem trójwymiarowym). Przy ścianie bez okna umieściłam szafkę przeznaczoną m.in. na sprzęt RTV; w schowkach bliżej stołu można przechowywać akcesoria potrzebne podczas posiłków. Kąt jadalny sąsiaduje bezpośrednio z kuchenną zabudową w kształcie litery U. Odcinek stykający się ze stołem służy jako dodatkowy blat roboczy (wszystkie urządzenia AGD umieściłam w części zabudowy przy ścianach).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięPokój przeznaczony na Państwa SYPIALNIĘ mimo zmniejszenia jest wygodny - bez problemu mieści się tu dostępne z dwóch stron łóżko i szafa na całą ścianę. Drzwi do drugiego małego pokoju, który może pełnić funkcję np. gabinetu, przeniosłam na ścianę przy schodach.

W dostępnej z przedpokoju ŁAZIENCE jest prostokątna wanna (170 x 70 cm), umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz pralka (60 x 60 cm). Wanna została wstawiona we wnękę powstałą po załamaniu ściany; w mniejszej wnęce od strony przedpokoju zaplanowałam niewielką szafę na okrycia wierzchnie.

Rozwiązanie 2

Michał Grzelak

Kącik pod schodami (często niewykorzystany) przeznaczyłem na szafkę na sprzęt RTV; naprzeciw stoi kanapa i stolik kawowy. Plecy kanapy stykają się z wyspą kuchenną w kształcie litery L. Przy niej z jednej strony usytuowałem niewielki stół, a z drugiej - podwyższony barek. Urządzenia AGD (wśród nich także pralka, przeniesiona tu z łazienki) są zainstalowane w głównym ciągu roboczym zajmującym róg KUCHNI.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Większy z dwóch pozostałych pokoi przeznaczyłem na Państwa SYPIALNIĘ. W jej głębi zaplanowałem przestronną garderobę zamykaną dwojgiem suwanych drzwi. Chowają się one za wolno stojącą ścianką, przy której ustawiłem duże łóżko.

ŁAZIENKA jest na tyle przestronna, że mieści się w niej i wanna (170 x 70 cm), i narożna kabina (90 x 90 cm), a oprócz nich - umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz szafka w niewielkiej wnęce.

Zobacz także:

52,6 m kw. dla 3 osób: otwarta kuchnia w nowym miejscu

72 m kw., dla 3 osób: reprezentacyjna część dzienna

74 m kw. dla 3 osób: wygodna kuchnia w dwóch wariantach

    Więcej o:

Skomentuj:

70,4 m kw., dla 2 osób: przytulny salon z kominkiem