Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

69,4 m kw. dla 3 osób: łazienka z wanną i natryskiem

Red.

Wkrótce zmieniamy mieszkanie. W tym nowym chciałabym przede wszystkim przebudować nieustawną łazienkę, tak by pomieścić w niej i wannę, i kabinę prysznicową. Myślę również o przebudowaniu przedpokoju, w którym są nam potrzebne szafy (albo - jeśli to możliwe - garderoba). Proszę także o pomysł, jak wygodnie i atrakcyjnie urządzić aneks kuchenny w pokoju dziennym. Ewa z Częstochowy

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W ŁAZIENCE oprócz dużej prostokątnej wanny (180 x 80 cm) i narożnej kabiny prysznicowej (90 x 90 cm) proponuję zainstalować podwieszany sedes oraz dwie umywalki (każda szer. 50 cm), zamontowane w długim blacie. Pod nim jest idealne miejsce na pralkę o standardowych wymiarach (60 x 60 cm). W PRZEDPOKOJU zaplanowałam sporą garderobę zamykaną suwanymi drzwiami oraz niewielką szafę wnękową przeznaczoną na okrycia wierzchnie. W Państwa sypialni znajduje się jeszcze jedna garderoba, a w drugim pokoju - szafa (jak widać, miejsca na przechowywanie ubrań udało się wygospodarować całkiem sporo). W POKOJU DZIECKA zmieści się łóżko oraz kącik do nauki z wygodnym biurkiem i regałami na książki.

Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery U. Zaczyna się lodówką; dalej, w najdłuższym odcinku blatu, znajduje się kuchenka oraz zlewozmywak. Od strony pokoju dziennego kuchnię osłania podwyższony blat-barek. W jego sąsiedztwie usytuowałam kąt jadalny z okrągłym stołem. W ścianie oddzielającej kuchnię od przedpokoju proponuję wybić otwór (może być przeszklony), który urozmaici gładką płaszczyznę oraz doświetli ciemne wejście do mieszkania. W kącie wypoczynkowym stoi wygodna kanapa (może być model rozkładany, jeśli potrzebne jest miejsce do spania dla gości) i stolik kawowy, a po drugiej stronie pokoju - szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Do łazienki wiodą przesuwane drzwi - są bardzo praktyczne, bo po otwarciu nie przeszkadzają w poruszaniu się po dość wąskiej części przedpokoju i nie kolidują z drzwiami do pozostałych pomieszczeń. W łazience znajduje się i kabina prysznicowa (narożna, półokrągła, 90 x 90 cm), i prostokątna wanna (180 x 80 cm), którą obudowałem skośnymi blatami nawiązującymi do ściętego narożnika. Zaplanowałem tu także narożny sedes podwieszany i umywalkę (szer. 65 cm). Pralkę (60 x 60 cm) proponuję natomiast przenieść do KUCHNI - ciąg roboczy w kształcie litery L jest na tyle długi, że pod blatem swobodnie zmieści się i to urządzenie.

Umowną granicę między otwartą kuchnią a POKOJEM DZIENNYM stanowi kąt jadalny z prostokątnym stołem. Od strony przedpokoju, z którego wchodzi się zarówno do kuchni, jak i do pokoju, mebel jest osłonięty ażurowym regałem zbudowanym z płyt gipsowo-kartonowych. Aby ta prosta konstrukcja zyskała na urodzie, poszczególne wnęki można podświetlić. W kącie wypoczynkowym stoją dwie niewielkie kanapy i stolik kawowy, a naprzeciw - szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Obie sypialnie (rodziców i dziecka) zostały wyposażone tak samo jak w po-przednim wariancie.

Skomentuj:

69,4 m kw. dla 3 osób: łazienka z wanną i natryskiem