Mieszkanie z kroplą koloru

Tekst i stylizacja: Eva Milczarek, Zdjęcia: Radosław Wojnar, Projekt: Agnieszka Kubasik/Caltha

Biel, szarość i czerń, a gdzieniegdzie wyraziste plamy fioletu i zieleni. Wystrój dość surowy, prosty, ale wysmakowany. Wszystko po myśli gospodarza, który chciał, by pierwsze samodzielne mieszkanie wyraźnie oddawało jego stylistyczne upodobania.

UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA WYLACZNIE ZA ZGODA WLASCICIELI
Zestaw półek z lakierowanej płyty MDF (według pomysłu Agnieszki Kubasik) jest nowoczesną, przyciągającą wzrok dekoracją ściany i całego wnętrza. Półki przy okazji odciągają uwagę od telewizora. Pod odbiornikiem, nisko nad podłogą, zawieszono szafkę z barwionego drewna merbau, która sprawia wrażenie, jakby unosiła się w powietrzu.
Fot. Radoslaw Wojnar

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięPokój dzienny, kuchnia i usytuowany centralnie fragment przedpokoju tworzą wspólną przestrzeń. Ponieważ gospodarz nie jest zwolennikiem całkowicie otwartej kuchni, została ona częściowo osłonięta dobudowaną ścianką. W strefie wypoczynkowej oraz w kuchni zaproponowałam podłogę z jasnych płytek gresu o szarawym odcieniu. Ich jednolitą płaszczyznę przełamuje czarny "dywanik" na środku pokoju - wstawka z egzotycznego drewna merbau wybarwionego na ciemny, niemal czarny odcień. Wyraźnie ożywia on pokój i optycznie wyodrębnia strefę wypoczynkową z wygodną kanapą, nad którą zawiesiłam kontrastującą z bielą ściany podświetlaną półkę - również z drewna merbau wybarwionego podobnie jak "dywanik".

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Mieszkanie o dwóch stylach

Mieszkanie z wyobraźnią

Wnętrze w słowach i słówkach

Skomentuj:

Mieszkanie z kroplą koloru