Najlepsze aplikacje - Wykończenie domu [WIRTUALNA POMOC]
Postawienie domu w stanie surowym zamkniętym to połowa sukcesu i - jak twierdzą doświadczeni budowlańcy - 40% kosztów całej inwestycji. Dom trzeba jeszcze wyposażyć w niezbędne instalacje i wykończyć. Wybór produktów, koloru ścian i obliczanie ilości potrzebnych materiałów zwykle nie są łatwe. Oto aplikacje strony internetowe, które przydadzą się na tym etapie.
Konwerter jednostek
Przeliczanie różnych jednostek jest konieczne nie tylko przy odrabianiu zadań z matematyki czy z fizyki. Przydaje się też przy budowie domu z tą różnicą, że popełnione przy tym błędy mogą mieć konsekwencje prawne. Warto mieć pomocnika, takiego jak Konwerter jednostek, który łączy łatwość obsługi z potężnym zasobem funkcjonalności. Zawiera on ponad 2000 jednostek w 90 kategoriach. Jednostki i kategorie są dostępne poprzez łatwy w użyciu, profesjonalny interfejs użytkownika, który został zoptymalizowany dla telefonów i tabletów.
Ten konwerter potrafi znacznie więcej niż tylko przeliczać popularne kategorie, takie jak na przykład długość, waga, temperatura lub waluta. Wśród jego ogromnej liczby konwersji znajdują się również dość unikalne, na przykład kod Morse'a, alfabet lotniczy i wiele innych.
Pomimo ogromnej liczby funkcji nie można się w tej aplikacji zagubić. Zarówno kategorie, jak i jednostki mogą być zaznaczone i zgrupowane jako ulubione. W tym widoku widać tylko te kategorie lub jednostki, które są potrzebne. Najpopularniejsze są od razu wybrane i przypisane do tej kategorii. Wyniki konwersji pojawiają się natychmiast podczas wpisywania danych źródłowych. Mogą być one wyświetlane, odczytywane na głos lub kopiowane do schowka. Aplikacja nie wymaga dostępu do internetu. Jedynym wyjątkiem jest przeliczenie walut. Można to jednak obejść, pobierając kursy walut z internetu i zapisując w urządzeniu.
SYSTEM: IOS, ANDROID
OPRACOWANIE: Aevumsoft
CENA: DARMOWA
Plan domowych pomieszczeń
O tym, jak niełatwo jest wymierzyć i policzyć powierzchnię ścian i sufitów, doskonale wie każdy, kto choć raz planował samodzielne malowanie domu. Teraz znacznie ułatwi to aplikacja ściany i sufity STANLEY Floor Plan, która tworzy mapy wnętrz budynków w zaledwie kilka minut. Nie jest to jednak kolejna aplikacja do rysowania planu piętra. Nie ma potrzeby mierzenia, rysowania i przestawiania mebli, a jej użycie nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Dzięki żyroskopowi (urządzenie do pomiaru położenia kątowego), który znajduje się w niemal każdym produkowanym obecnie smartfonie, aplikacja sama "mierzy" pomieszczenia i "rysuje" plan poszczególnych kondygnacji. Do stworzenia mapy wnętrz wystarczy, że będziemy po kolei dodawać zrobione zdjęcia i je opisywać. Dlatego wykorzystują ją między innymi agenci nieruchomości, rzemieślnicy, montażyści, strażacy, architekci, inspektorzy, projektanci wnętrz, sprzedawcy wyposażenia wnętrz.
Pobieranie i używanie aplikacji oraz dzielenie się planami z innymi użytkownikami aplikacji jest darmowe, ale już za plan domu w formacie PDF, JPG, DXF i CSV trzeba zapłacić. Można go wówczas także opublikować jako interaktywną mapę w internecie i przechowywać w chmurze.
SYSTEM: IOS, ANDROID
OPRACOWANIE: Sensopia Inc
CENA: DARMOWA
Kalkulator betonu
Do wykonania tynków i wylewek potrzebny będzie beton. Z aplikacją Kalkulator betonu możemy poczuć się jak fachowcy, przygotowujący proporcje składników - cementu, kruszywa i wody, potrzebnych do zrobienia mieszanki betonowej. Jeśli wprowadzimy parametry zaprawy i wymiary elementu, który ma być z niego wykonany, aplikacja w miarę dokładnie policzy, ile zaprawy i poszczególnych materiałów będzie potrzeba.
Oczywiście musimy pamiętać, że aplikacja może być wykorzystywana tylko do celów informacyjnych, a obliczenia nie powinny by traktowane jako profesjonalne. Za właściwe parametry mieszanki i jej ułożenie zawsze odpowiada kierownik budowy.
SYSTEM: ANDROID
OPRACOWANIE: Aristidis Tonikidis
CENA: DARMOWA
Wybór koloru ścian
Przy oglądaniu wzornika kolorów trudno się zdecydować na jeden z kilkunastu lub kilkudziesięciu odcieni farby. Wybieranie go będzie prostsze dzięki aplikacji Dulux Visualizer. Pozwoli nam ona zobaczyć wybrane kolory farb na ścianach pomieszczenia w czasie rzeczywistym, podzielić się pomysłami z bliskimi i zapytać ich o zdanie; wybrać i zapisywać ciekawe kolory z otoczenia i sprawdzać, jak będą wyglądały w domu. Do używania aplikacji Visualizer i wyświetlania kolorów za pomocą aparatu lub w trybie wideo, aplikacja wykorzystuje wbudowane w smartfon czujniki ruchu. Jeśli nasze urządzenie ich nie ma, można skorzystać z funkcji Photo Visualizer, pozwalającej zmieniać kolory na podstawie statycznego obrazu pomieszczenia.
SYSTEM: IOS, ANDROID
OPRACOWANIE: AkzoNobel
CENA: DARMOWA
Kolorowanie ścian
Aplikację Śnieżka AdWalllive warto wykorzystać przy malowaniu ścian wewnętrznych. Dzięki niej mamy możliwość wirtualnego testowania kolorów "na żywo" w pomieszczeniach oraz próbnik dający możliwość pobierania barw ze zdjęcia. Aplikacja ma wbudowany katalog produktów, kalkulator zużycia farby i listę punktów sprzedaży z szybką lokalizacją blisko położonych placówek.
SYSTEM: ANDROID
OPRACOWANIE: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA
CENA: DARMOWA
Odbiór robót
Na etapie odbioru robót pojawiają się częstokroć spory, dotyczące jakości wykonania prac. Zgodnie z prawem, w ramach umowy o roboty budowlane, wykonawca zobowiązuje się do oddania przewidzianego w umowie obiektu, wykonanego zgodnie z projektem i z zasadami wiedzy technicznej, a inwestor zobowiązuje się do dokonania wymaganych przez właściwe przepisy czynności związanych z przygotowaniem robót, w szczególności do przekazania terenu budowy i dostarczenia projektu oraz do odebrania obiektu i zapłaty umówionego wynagrodzenia. Pytanie tylko jak je odebrać, jeśli nie mamy wiedzy, ani nie zatrudniliśmy inspektora nadzoru. I na to jest sposób. Pomocne będą broszury wydane przez Instytut Techniki Budowlanej, które są nowelizowane zgodnie ze zmieniającymi się regulacjami prawnymi. Każdy zeszyt zawiera zasady przeprowadzania odbiorów robót zanikających, odbiorów fragmentów obiektu, odbiorów międzyoperacyjnych, a także odbiorów końcowych, to jest przed przekazaniem obiektu inwestorowi.
www.itb.pl/warunki-techniczne-wykonania-i-odbioru-robot-budowlanych.html
dobór fugi
Zwykle ściany i podłogi w kuchni i łazience wykańcza się płytkami ceramicznymi. Zawsze powoduje to podzielenie powierzchni mniejszą lub większą "kratką". Zmieniając szerokość i kolor spoin, można spowodować, że te podziały będą mniej lub bardziej widoczne. Dobór kolorystyczny fugi Knauf to unikalne narzędzie pozwalające na wizualizację kolorystyczną powierzchni ścian i podłóg wyłożonych płytkami. Podstawową funkcjonalnością aplikacji jest możliwość zmiany koloru fugi. Możemy również wymienić zdjęcie płytki ściennej lub zmiany jej kolorystyki. Dzięki temu będzie wiadomo, czy bardziej podobają nam się fugi w kolorze płytek czy też kontrastujące.
www.knauf.pl/narzedzia,fug
wykończenie elewacji
Jeśli nasz dom ma ściany zewnętrzne wykonane w technologii dwuwarstwowej, warto zajrzeć na stronę Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. Skupia ono czołowych polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych, promując prawidłowe wykonawstwo robót elewacyjnych oraz wyznaczając standardy eksploatacji systemów ociepleń.
Na stronie Stowarzyszenia można znaleźć kompendium wiedzy o systemach ociepleń - standardy, zasady, zalecenia, których przestrzeganie daje gwarancję pełnych korzyści z zastosowania ETICS. Z zamieszczonych na portalu artykułów dowiemy się między innymi, jakie są podstawowe pojęcia, dlaczego warto ocieplać domy, jakich materiałów do tego użyć, jaką izolacyjność termiczną powinny mieć ściany zewnętrzne, dlaczego warto stosować kompletne systemy ociepleń, jak uniknąć błędów i ich konsekwencji, a także czy glony i grzyby szkodzą ocieplonym elewacjom. Stowarzyszenie oferuje również fachowe wydawnictwa: "Wytyczne wykonawstwa, oceny i odbioru robót elewacyjnych", "Instrukcję eksploatacji systemów ociepleń", " Niezbędnik inspektora nadzorującego prace związane z montażem systemu ETICS" i wiele innych.
www.systemyocieplen.pl
Malowanie krok po kroku
Na rynku jest wiele aplikacji, które pomagają dobrać odcień farby albo wyliczyć dokładnie taką jej ilość, jaka będzie potrzebna. Z Dekoral iPlaner możemy zaplanować cały proces malowania, od wyboru farby aż po jej aplikację. Nie musimy martwić się o ilość farby, jej rodzaj, harmonogram prac czy dobór narzędzi - aplikacja podpowie, co i kiedy powinniśmy zrobić. W kolejnych krokach podajemy informacje o pomieszczeniu (funkcja w domu, wymiary, liczba okien i drzwi), podłożu oraz potrzebnych narzędziach. Możemy również określić swoje priorytety - cena czy jakość - oraz wybrać odcień farby z palety Dekoral.
W odpowiedzi otrzymujemy szczegółowe dane na temat sugerowanej farby oraz liczby opakowań, a także zestaw wskazówek, jak przygotować podłoże i zaaplikować farbę. Prócz tego aplikacja tworzy listę zakupów i na podstawie podanego kodu pocztowego podaje adres najbliższego sklepu z produktami Dekoral.
www.konfigurator.aluplast.net
- Więcej o:
Projekty domów z wejściem od południa - nasze propozycje
Najlepsze aplikacje - dach [WIRTUALNA POMOC]
Ogrodzenia z paneli
Dom z wejściem od południa
Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania: jak wybrać polisę, która chroni Twoje wnętrza i zabezpiecza inwestycję w postaci mieszkania na wynajem?
Nowoczesność w systemie okna i drzwi w domu
Jaka powinna być odległość rynny od granicy działki?
Rekuperacja jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na energię do chłodzenia pomieszczeń