Jak zamontować ciepłe drzwi?
Funkcjonalność i trwałość drzwi w dużym stopniu zależeć będą od sposobu ich montażu. Miejsce połączenia drzwi ze ścianą nie może być narażone na ucieczkę ciepła i zawilgocenie.



Krok 1.
Drzwi energooszczędne należy zamontować w warstwie ocieplenia (tylko wtedy ich zakup ma sens). Przez wysunięcie drzwi poza konstrukcję ściany nośnej - do warstwy izolacji cieplnej - minimalizujemy ryzyko powstania mostków termicznych, które w sposób istotny mogłyby pogorszyć izolacyjność cieplną przegrody w tym miejscu.
Równie ważna jest kwestia zabezpieczenia przed kondensacją wilgoci w ościeżach. Aby to zagwarantować, konieczne jest bardzo dokładne wykonanie paroszczelnej izolacji od strony wewnętrznej oraz izolacji wodoszczelnej, ale umożliwiającej dyfuzję pary wodnej, od strony zewnętrznej. Służą do tego celu odpowiednio dobrane materiały systemowe, obejmujące specjalne taśmy, folie i pianki izolacyjne oferowane przez producentów drzwi.
Stosowany obecnie najczęściej montaż drzwi wejściowych na istniejącej, betonowej posadzce nie rozwiązuje problemu strat ciepła poniżej progu (tworzy się tam mostek cieplny). Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie tzw. termicznej osłony podproża w postaci wkładki termoizolacyjnej umieszczanej pod progiem.
Na zdjęciu: sprawdzenie położenia progu w stosunku do poziomu "0".
- Więcej o:
Drzwi bezprzylgowe — jak wyglądają i gdzie pasują?
Drzwi nadają styl
Pochwyt w drzwiach WIKĘD
Nowości w ofercie WIKĘD producenta drzwi zewnętrznych do domów i mieszkań
Dom piękny od wejścia
Drzwi metalowe - ciekawe propozycje na rynku
Wymiary drzwi wewnętrznych, czyli co warto sprawdzić przed zakupem
Czas urlopów i włamań. Ochroń swój dom