Zrób do sam: design z odzysku

TEKST, WYKONANIE, STYLIZACJA: Agnieszka Zabrodzka ZDJĘCIA: Arkadiusz Ścichocki

Z myślą o ochronie środowiska coraz więcej projektantów nadaje zupełnie nowe życie nieprzydatnym już na pozór przedmiotom. Pójdźmy w ich ślady. Zróbmy na przykład z płyty winylowej oryginalną paterę, a z koła rowerowego - zegar. Recykling jest trendy!

09.08.2011 WARSZAWA SESJA ZROB TO SAM KROK PO KROKU NA ZDJECIU WNETRZE STYLIZACJA AGNIESZKA ZABRODZKA DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA
<B>Z myślą o ochronie środowiska coraz więcej projektantów nadaje zupełnie nowe życie nieprzydatnym już na pozór przedmiotom. Pójdźmy w ich ślady. Zróbmy na przykład z płyty winylowej oryginalną paterę, a z koła rowerowego - zegar. Recykling jest trendy!</B> <BR />Patery długogrające. Zniszczoną płytę winylową kładziemy na odwróconym do góry dnem naczyniu żaroodpornym i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 80 st. C, na taki czas, by płyta fantazyjnie się wygięła, zmieniając się w paterę na biżuterię albo inne drobiazgi. Uwaga: wyższa temperatura może spowodować uwalnianie się z tworzywa toksycznych substancji!
Fot. Arkadiusz Ścichocki
    Więcej o:

Skomentuj:

Zrób do sam: design z odzysku