Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drewno: parkiet jak nowy

Tekst i wykonanie: Mirosław Rosiński

Na drewnianej podłodze w miejscach często użytkowanych pojawiają się rysy lub odpryskuje lakier. Jeśli drobnych uszkodzeń jest niewiele, nie musimy wzywać cykliniarza. Parkiet w tym jednym miejscu możemy naprawić sami - skutecznie i trwale.

UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA WYLACZNIE ZA ZGODA WLASCICIELI KRAKOW , MIESZKANIE , WNETRZA , POKOJ DZIENNY , MEBLE STYLIZACJA ANETA KOSIBA FOT. MARCIN URBAN PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 9 (239) - 9 2011
Na drewnianej podłodze w miejscach często użytkowanych pojawiają się rysy lub odpryskuje lakier. Jeśli drobnych uszkodzeń jest niewiele, nie musimy wzywać cykliniarza. Parkiet w tym jednym miejscu możemy naprawić sami - skutecznie i trwale. <BR />PARKIET. Wybierając szpachlę do takiej naprawy, pamiętajmy, że jej typ musi odpowiadać rodzajowi lakieru. Ściśle stosujmy się też do zaleceń producentów, między innymi przy nakładaniu kolejnych warstw lakieru - położony za wcześnie lub zbyt późno może niedostatecznie związać z poprzednią warstwą, przez co powłoka będzie mniej trwała. Bezpośrednio na wyczyszczone drewno zastosujmy rozcieńczony preparat (do 15 proc.). Jeśli do lakieru dostaną się drobinki pyłu, zepsują efekt naprawy. Dobrze jest więc odlać nieco lakieru do osobnego pojemnika, by podczas pracy nie zanieczyścić całości.
Fot. Marcin Urban

Skomentuj:

Drewno: parkiet jak nowy