Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mały dom parterowy - znamy koszty budowy 2021 r.

Archon+

Aby właściwie przygotować się do budowy domu, warto poznać i przeanalizować wszystkie aspekty realizacji. Dobry projekt to podstawa, od której wszystko się zaczyna i bardzo dużo zależy, w tym także koszty, jakie poniesiemy na realizację naszych marzeń. Niewielkie parterówki cieszą się dużą popularnością inwestorów i dla wielu rodzin są idealną opcją wyboru, dlatego sprawdziliśmy ile kosztuje budowa małego domu parterowego do 100 m2 w 2021 r.

'Dom w kostrzewach 4'
'Dom w kostrzewach 4'
Fot. ARCHON+

Od czego zależą koszty budowy domu?

Jeżeli zależy nam na oszczędnej i ekonomicznej budowie, swoje poszukiwania powinniśmy ukierunkować w stronę projektów o prostej konstrukcji bryły i dachu. Należy pamiętać, że im więcej załamań bryły, i im bardziej skomplikowany w obróbce dach, tym więcej wydamy na materiały budowlane i wykonawstwo. Atutem domów o prostej formie jest także sprawny przebieg realizacji, co skraca czas trwania budowy.

Atrakcyjna, tania w budowie parterówka

 

„Dom w kostrzewach 4”
„Dom w kostrzewach 4”
Fot. ARCHON+

Wybrany do prezentacji kosztów budowy projekt to „Dom w kostrzewach 4” - niewielka parterówka o powierzchni 94,70 m2, z kotłownią o powierzchni 5,50 m2. Spełnia oczekiwania ekonomicznej realizacji, budynek jest prosty, przekryty dwuspadowym dachem. Prezentuje się nowocześnie, do wykończenia wykorzystano tynk w dwóch kolorach oraz naturalną, drewnianą okładzinę, dach pokrywa elegancka i modna dachówka w antracytowym kolorze.

Relaks na świeżym powietrzu gwarantuje mieszkańcom dostępny z salonu taras, nad którym przesłonę tworzy nowoczesna pergola.

Mały dom parterowy o funkcjonalnym wnętrzu

Optymalny układ funkcjonalny, racjonalnie i efektywnie wykorzystana przestrzeń oraz właściwa lokalizacja pomieszczeń zapewnią mieszkańcom małego domu komfortowe warunki użytkowania. W prezentowanej parterówce zadbano o klarowny podział na strefę dzienną i nocną, dzięki czemu pomimo niewielkiej powierzchni, mieszkańcy mają tutaj idealne warunki do pracy i prywatnego wypoczynku.

 

'Dom w kostrzewach 4'
'Dom w kostrzewach 4'
Fot. ARCHON+
'Dom w kostrzewach 4'
'Dom w kostrzewach 4'
Fot. ARCHON+

Otwarty plan części dziennej oraz duże przeszklenie tarasowe sprawiają, że wnętrze optycznie zyskuje na przestronności i atrakcyjności. Wypoczynkowy salon płynnie łączy się z jadalnią, w kuchni przewidziano obszerne blaty do pracy i wygodny układ poszczególnych funkcji. W strefie nocnej znajdują się trzy ustawne sypialnie, łazienka oraz wspólna garderoba. Ponadto, w domu zaprojektowano osobną toaletę, a przez wiatrołap dostępna jest kotłownia na paliwo stałe.

Więcej informacji o projekcie „Dom w kostrzewach 4”

Ile kosztuje budowa domu parterowego do 100 m2 ?

Na podstawie szczegółowego kosztorysu, wykonanego dla projektu „Dom w kostrzewach 4”, prezentujemy poniższe zestawienie kosztów. Wyliczenia odnoszą się do cen krajowych, publikowanych przez Sekocenbud – I kwartał 2021 r., z uwzględnieniem stawek minimalnych i średnich. Są to kwoty netto, dotyczą budowy domu prowadzonej w systemie zleconym, należy do nich doliczyć podatek VAT 8%. 

 

'Dom w kostrzewach 4'
'Dom w kostrzewach 4'
Fot. ARCHON

Na stronie Pracowni można też sprawdzić skrócone zestawienie kosztów budowy "Domu w kostrzewach 4" uwzględniające zlecony oraz gospodarczy sposób realizacji inwestycji, zestawienia z podziałem na roboty budowlane, materiały, koszty robocizny i sprzętu, szacunkowe koszty instalacji, a także zestawienie poszczególnych powierzchni wykorzystanych do kalkulacji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mały dom parterowy - znamy koszty budowy 2021 r.