Armatura podtynkowa - na co zwrócić uwagę

Redakcja Pressland

Armatura podtynkowa to nic innego jak instalacja wodna ukryta w ścianie. To sposób na stworzenie nowoczesnego, eleganckiego pomieszczenia, ale też na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Poza wieloma zaletami, armatura posiada również wady. Do najważniejszych zaliczyć można przede wszystkim koszty nabycia osprzętu jak i skomplikowany stopień montażu.

Armatura podtynkowa
Armatura podtynkowa
Fot. shutterstock

Idealna do łazienki

Wbrew panującemu przekonaniu, armatura podtynkowa wysokiej, jakości potrafi niezawodnie działać przed długie lata. Koniecznie należy zastanowić się nad wyborem wysokiej, jakości elementów, gdyż ich wymiana może okazać się wyzwaniem i koniecznością przeprowadzenia poważnego remontu.

Armatura podtynkowa
Armatura podtynkowa
Fot. shutterstock

I tak wybierając np. deszczownicę warto sprawdzić spasowanie poszczególnych elementów a baterię materiał, z jakiego została wykonana.

Jak wybrać baterie podtynkową?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że wiele osób baterie podtynkowe wybiera pod względem wyglądu, dopiero później, jakości i funkcjonalności. W pierwszej kolejności należy ustalić, czego potrzebujemy – czy bateria powinna posiadać wylot wannowy czy też natrysk ręczny bądź deszczownię? A może każdy z tych elementów. Dopiero ustalając wymagania wiemy czy wybrać deszczownicę jedno - czy też dwu- bądź trzyfunkcyjną. Pamiętajmy, że zamontowaną baterię ciężko będzie wymienić na inną.

Armatura podtynkowa
Armatura podtynkowa
Fot. shutterstock

Wybierając baterie podtynkowe mamy dowolną możliwość konfiguracji i montażu – możemy deszczownicę umieścić na dowolnej wysokości.  Przy wyborze deszczownicy warto również kierować się jej montażem i późniejszą konserwacją. Oczywiście, każda z baterii posiada dostęp w przypadki awarii. Dostępne są jednak baterie sprzedawane z boksem podtynkowym, który sprawia, że zarówno montaż jak i demontaż są niezwykle proste i szybkie.

Oszczędzasz przestrzeń

Armaturę podtynkową poleca się głównie w miejscach, w których najważniejszy jest każdy centymetr powierzchni. Wszelkie rury  jak i inne elementy umieszczane są w ścianie bądź suficie, dzięki czemu miejsce na zewnątrz może zostać wykorzystane na inne cele. Posiadając baterię natryskową widoczna jest jedynie dźwignia regulująca temperaturę wody oraz rozeta maskująca.

Armatura podtynkowa
Armatura podtynkowa
Fot. shutterstock

Pamiętajmy jednak, że aby osiągnąć sukces i zyskać funkcjonalne rozwiązanie konieczne jest przeprowadzenie prawidłowego montażu i wybranie wysokiej, jakości armatury pochodzącej od sprawdzonych producentów.

Tworzysz elegancką przestrzeń

W dzisiejszych czasach podtynkowa armatura sanitarna to przede wszystkim najmodniejsze rozwiązanie wybierane do eleganckich, nowoczesnych wnętrz. Idealnie sprawdza się ona w minimalistycznych wnętrzach, które zaprojektowano z myślą o prostocie jak i funkcjonalności. Pamiętajmy jednak, że armaturę podtynkową można wykorzystać w każdym wnętrzu.

Armatura podtynkowa
Armatura podtynkowa
Fot. shutterstock

Wnętrza, w którym wykorzystano armaturę podtynkową prezentują się niezwykle nowocześnie i elegancko, ale są też praktyczne w użytkowaniu. Co ważne – armatura podtynkowa dostępna jest w wielu stylach i wzorach, dzięki czemu możliwe jest jej bezproblemowe dopasowanie do stylu wnętrza.

Jaki zestaw wybrać?

Na rynku dostępne są gotowe zestawy bądź można indywidualnie dobrać poszczególne elementy armatury. Oczywiście, każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Wybierając gotowe zestawy trzeba wybrać zarówno baterię podtynkową jak i pozostałe elementy w jednym stylu.

Armatura podtynkowa
Armatura podtynkowa
Fot. shutterstock

W przypadku zakupu elementów sprzedawanych oddzielnie, każdy element możemy wybrać osobno. Co ważne – dzięki standardowym rozwiązaniom, elementy wybrane oddzielnie można również bez problemu łączyć a ich montaż nie jest zbyt skomplikowany.

Skomentuj:

Armatura podtynkowa - na co zwrócić uwagę