Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Narzędzia dla ogrodnika: do gleby

Alicja Gawryś

Do spulchniania gleby przyda się kultywator (gwiazdkowy lub ręczny), różnego rodzaju motyczki, grabie i pazurki, osadzone na długim trzonku.

Grządki przekopujemy i pozostawiamy na zimę w tzw. ostrej skibie
Grządki przekopujemy i pozostawiamy na zimę w tzw. ostrej skibie
Fot. shutterstock.com

Jeśli planujemy uprawę ziemniaków lub warzyw korzeniowych (marchewki, pietruszki), przyda się obsypnik. Do pielęgnacji rabat potrzebne są natomiast sadzarki i widełki do rozsady, a do pielenia – pazurki na krótkim trzonku, picownik. Sadzarka do cebul przyda się i jesienią (do tulipanów, hiacyntów itp.), i wiosną, (np. do mieczyków). Do przesadzania bylin możemy użyć niewielkiej łopaty lub wideł amerykańskich, które nie przecinają korzeni w tak drastyczny sposób, jak szpadle.

W każdym ogrodzie przyda się mały wózek (przyda się też do wożenia drewna do kominka), drabina (zwłaszcza gdy rosną tu drzewa owocowe lub wysokie krzewy), skrzynki, kosze i porządna miotła. Może nie są one związane bezpośrednio z uprawą ogrodu, ale z pewnością przydadzą się do utrzymania w nim porządku. Nie należy też zapominać o łopacie do śniegu (choć zakup można odłożyć na jakiś czas).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail.

    Więcej o:

Skomentuj:

Narzędzia dla ogrodnika: do gleby