Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Cisza nocna na posesji

Małgorzata Krośnicka

Obowiązek przestrzegania ciszy nocnej (w godzinach 22-6 ) dotyczy nie tylko budynków wielorodzinnych. Jeśli sąsiedzi w czasie ciszy nocnej zachowują się zbyt głośno i nie reagują na prośby o uciszenie, można poprosić o interwencję policję.

20555588 https bi
fot. shutterstock/Monkey Business Images

Dorosłe już dzieci sąsiadów regularnie urządzają w domu hałaśliwe imprezy. Muzyka dudni do białego rana, pod dom z piskiem opon podjeżdżają samochody. O śnie mowy nie ma. Da się ich "przyciszyć"? - Marek K., Warszawa Wawer

Obowiązek przestrzegania ciszy nocnej (w godzinach 22-6 ) dotyczy nie tylko budynków wielorodzinnych. Jeśli sąsiedzi w czasie ciszy nocnej zachowują się zbyt głośno i nie reagują na prośby o uciszenie, można poprosić o interwencję policję. Funkcjonariusze mogą ukarać hałasujących sąsiadów mandatem (100-500 zł) lub skierować sprawę do sądu - zakłócanie ciszy nocnej jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny (od 20 zł do 5 tys. zł).

Niegdyś obowiązywała zasada, że przed imprezą informowało się sąsiadów i z góry przepraszało za niedogodności. Może warto do niej wrócić?

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail. Zobacz PRZYKŁAD

    Więcej o:

Skomentuj:

Cisza nocna na posesji