Trzypokojowe mieszkanie w Łodzi. Wystrój niskim kosztem

tekst: Jolanta Zdanowska, stylizacja: Kasia Mitkiewicz, projekt wnętrza: Joanna Pytlewska-Bil/Pink Pug Design

Joanna postanowiła tak urządzić stare rodzinne mieszkanie, by ocalić zarówno jego historię, jak i duszę. Wystrój wnętrz łączy w sobie stare i nowe.

wystrój wnętrz, aranżacje wnętrz, urządzanie wnętrz
Kuchnię od pokoju dziennego oddziela tylko fragment ściany. Dzięki temu jest dobrze doświetlona, a jednocześnie wyraźnie wyodrębniona z reszty pomieszczenia.
fot. Marek Szymański

 

Mieszkanie w prawie stuletniej kamienicy należało do prababci i babci obecnej właścicielki. Małą Joasię łączyło z tym miejscem wiele miłych wspomnień, nic więc dziwnego, że i duża Joanna z radością tu zamieszkała. Pani domu, absolwentka łódzkiej ASP i projektantka wnętrz, postanowiła zachować co się da ze starego wnętrza (żeliwne kaloryfery, dębowy parkiet, oryginalne drzwi, które trzeba było tylko mozolnie oskrobać z wielu warstw farby). Wiele mebli pani domu zaprojektowała lub zrobiła samodzielnie; jej dziełem są m.in. meble z palet, oświetlenie, dekoracyjne poduchy. Wykorzystała też różne stare sprzęty, które po renowacji zyskały drugą młodość. Do tej mieszanki dorzuciła kilka designerskich drobiazgów w najlepszym, bo ponadczasowym stylu.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Trzypokojowe mieszkanie w Łodzi. Wystrój niskim kosztem