Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie kolory wybrać do łazienki?

red.

Najpopularniejszym kolorem do łazienki od lat jest biały. Jednak wedle najnowszych trendów modne stają się kolory naturalne, szarości, ale też i żywsze odcienie.

płytki ceramiczne, kolorowe płytki do łazienki
Błękitne płytki typu metro wyznaczają prysznic. W pozostałej części łazienki położono szare płytki.
fot. Łukasz Zandecki

Minęły już czasy, kiedy kolorystyczna oferta sprzętów i płytek do łazienek ograniczała się do kilku odcieni. Teraz możemy wybierać w pełnej gamie kolorów. Możemy zdecydować się na neutralne tło, np. szare, i dobrać do niego kolorowe dodatki. Bądź też wybrać odważne płytki.

Trendy kolorystyczne w łazienkach

Z uwagi na to, że łazienki to z reguły najmniejsze pomieszczenia w domu, lepiej na kolor bazowy wybrać jasną barwę - biel, szarość, beż bądź błękit. Mocniejsze barwy lepiej stosować tylko w akcentach, np. na fragmencie ściany, podłodze, czy na łazienkowych sprzętach. Szczególnie modne są od kilku sezonów kolorowe umywalki, które ma w swojej ofercie kilka wiodących marek. Kolor można też wprowadzać za pośrednictwem tak nieoczywistych rzeczy, jak grzejniki. Barwny grzejnik będzie oryginalnym akcentem w łazience.

Najmodniejsze kolory do łazienek, to obecnie wszelkie odcienie szarości, barwy naturalne, beże, pastele i wszelkie odcienie błękitu.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie kolory wybrać do łazienki?