Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki grzejnik wybrać do łazienki?

red.

Łazienka to miejsce, w którym komfort cieplny jest bardzo istotny. Sprawdzonym, dobrym rozwiązaniem jest typowa drabinka, ale rynek ma dziś do zaoferowania o wiele więcej.

Grzejnik łazienkowy
Grzejnik łazienkowy
fot. Monika Filipiuk-Obałek

Grzejnik w łazience powinien dostarczać odpowiednią ilość ciepła oraz stanowić funkcjonalny dodatek, na którym można zawiesić ręczniki.

Jaką moc powinien mieć grzejnik łazienkowy?

Grzejniki łazienkowe mają zazwyczaj moc od od 50 W do ponad 1000 W. Standardowo można przyjąć, że potrzebna jest moc około 120 W na 1 m kw. łazienki. Dobór mocy zależy m.in. od wielkości łazienki oraz od tego, czy grzejnik będzie służył również do suszenia ręczników. Musimy też wziąć pod uwagę czy w łazience znajduje się okno i czy jest ono szczelne. Do suszenia ręczników wystarczą grzejniki o mocy 50 W, chociaż szybciej rzeczy schną przy wyższej mocy. Do dużych łazienek lepsze będą grzejniki o mocy powyżej 400 W.

Grzejnik płytowy czy drabinkowy?

Niektóre grzejniki nie sprawdzą się w łazience ze względu na swoją budowę. Na przykład płytowe konwekcyjne będą nieekonomiczne. Jeśli powiesimy na nich ręcznik, musimy liczyć się z gorszą cyrkulacją (konwekcją) powietrza, a w rezultacie - z mniejszą wydajnością cieplną urządzenia. Dlatego najlepsze do łazienki są grzejniki drabinkowe. Jeśli takie się nam nie podobają, można wybrać model dekoracyjny, wyposażony w dodatkowe półki lub uchwyty do wieszania ręczników.

 

Skomentuj:

Jaki grzejnik wybrać do łazienki?