Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Skórki od bananów mają wiele zastosowań. Do czego można ich używać?

Red.

Nie wyrzucają skórek od bananów! Możesz je z powodzeniem wykorzystać w domu i tym samym zaoszczędzić sporo pieniędzy.

W domu

Skórka od banana świetnie poleruje i nabłyszcza buty. Pocieraj je wewnętrzną stroną, a Twoje obuwie natychmiast nabierze blasku. Tak działają zawarte w skórce woski owocowe. Skórka znakomicie też czyści noże, widelce i łyżki. Najlepiej spektakularny efekt osiągniesz, polerując skórką sztućce ze srebra, ale do „zwykłych” też się nadaje.

W letnie wieczory i noce do Twojego domu wlatują ćmy? Połóż skórkę od banana na parapecie, ćmy tam się zatrzymają i dalej nie wlecą, bo uwielbiają słodki smak bananów. Skórką możesz też oczyścić rośliny doniczkowe z kurzu i przywrócić połysk liściom.

W ogrodzie

Skórka doskonale sprawdza się jako ekologiczny nawóz, bo tak samo jak miąższ owocu, zawiera sporo potasu. Najprościej jest zakopać skórkę pod roślinę, ale możesz przygotować też płynny nawóz - umieść skórki od banana w słoju i zalej wodą. Po kilku dniach nawóz jest gotowy. Gdy w Twoim ogrodzie pojawiły się mszyce, potnij skórkę od banana na kawałki i zakop je pod krzewami. Mszyce powinny zniknąć. Jeśli położysz kawałki skórek w różnych częściach ogrodu, możesz spodziewać się kolorowych motyli – one uwielbiają ich smak. Razem z motylami przylecą też ptaki.

Uroda

Skórka banana jest naturalnym wybielaczem zębów. Minerały i enzymy zawarte w skórce usuną nalot na zębach bez ścierania szkliwa. Przez dwa tygodnie jej wewnętrzną stroną nacieraj zęby wieczorem, a po tym czasie zobaczysz bielsze zęby. Skórka zawiera duże ilości potasu, żelaza, magnezu i witamin z grupy B, witaminy A i C. Sprawdzi się więc jako maseczka do twarzy. Umyj twarz wodą i rozłóż skórki na całej twarzy. Poczekaj, aż wyschną i spłucz ciepłą wodą. Jeśli masz trądzik, zmniejszysz zmiany pocierając je każdego wieczoru wewnętrzną stroną skórki. Twarz opłucz dopiero rano. Z kolei suchej skórze pomoże maseczka ze skórki zmiksowanej z łyżką sody oczyszczonej i odrobiną wody. Maseczkę nałóż na twarz i szyję na 20 minut, po czym zmyj zimną wodą. Możesz też skórkę od banana utrzeć z połową świeżego ogórka. Taką maseczkę trzymaj na twarzy pół godziny i spłucz ciepłą wodą. Jeśli masz zniszczone włosy, zmiksuj skórki z odrobiną wody i nałóż na włosy na pół godziny. Po tym czasie spłucz ciepłą wodą i umyj włosy szamponem.

Zdrowie

Gdy ugryzie Cię komar lub mrówka i skóra bardzo Cię swędzi, ulgę przyniesie nałożenie na to miejsce skórki od banana. Po kilku minutach świąd minie. Masz brodawki? Umieść na niej kawałek skórki od banana i obwiąż np. bandażem. „Opatrunek” zmieniaj codziennie. Po tygodniu brodawka powinna odpaść. Dzięki skórce szybko pozbędziesz się też siniaków, po prostu przyłóż ją do siniaka i poczekaj kilka godzin.

Skomentuj:

Skórki od bananów mają wiele zastosowań. Do czego można ich używać?