Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak łączyć różne wzory we wnętrzu?

Monika Utnik-Strugała

Nie bój się zestawiać tkanin o różnych wzorach i kolorach. Choć pozornie do siebie nie pasują, warto zaryzykować - sprawią, że nasz dom zyska ciekawy i niepowtarzalny wygląd.

USPOKOJENIE. Wielobarwną wzorzystą aranżację dobrze jest wyciszyć choćby jednym gładkim elementem.
Uspokojenie. Wielobarwną wzorzystą aranżację dobrze jest wyciszyć choćby jednym gładkim elementem.
fot. mat. pras.

Zazwyczaj podchodzimy niepewnie do wzorów we wnętrzach. Wybieramy bezpieczne zestawienia i gładkie powierzchnie.Warto jednak zaryzykować, bo wzorzyste tkaniny potrafią spektakularnie odmienić przeciętne wnętrze. Jak zatem zestawiać wzory w aranżacji wnętrz, żeby nie przesadzić i nie przytłoczyć pomieszczenia?

Zestawiając różne wzory tkanin we wnętrzu, np. na zasłonach, dywanach, poduszkach, tapicerce, warto określić najpierw spójną kolorystykę. Wtedy nawet przy bardzo różnorodnych wzorach zachowamy wrażenie harmonii.

Można też zdecydować się na jeden wzór, ale użyć go w różnej skali i natężeniu (np. duże kwiaty w mocnych odcieniach i drobna, pastelowa łączka).

Jeśli chcemy połączyć kilka różnych deseni, jeden z nich powinien być dominujący, pozostałe niech grają rolę drugoplanową, np. kwiaty na tapecie, zasłonach i poduszkach podkreśl pasami na obiciu kanapy.

Warto łączyć wzory nowoczesne, a nawet egzotyczne z tradycyjnymi, jak szkocka krata. Możemy dzięki temu uzyskać wyjątkowy efekt.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak łączyć różne wzory we wnętrzu?