Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

IKEA wycofuje barierkę ochronną Patrull. Były przypadki upadków dzieci ze schodów

red.

IKEA poinformowała o przypadkach nagłego otwarcia barierki ochronnej Patrull, co doprowadziło do upadku dzieci ze schodów. Niektóre z poszkodowanych dzieci wymagały pomocy lekarskiej. IKEA wycofuje barierkę ze sprzedaży.

IKEA apeluje do klientów w kraju i zagranicą, którzy posiadają barierkę ochronną Patrull, żeby niezwłocznie przestali jej używać i zwrócili w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu.

Decyzja o wycofaniu ze sprzedaży wadliwego produktu, została podjęta po kilku przypadkach nagłego otwarcia się barierki ochronnej Patrull. Doprowadziło to do upadków dzieci ze schodów i w kilku przypadkach interwencji lekarskiej. Sklep nie podaje jednak ile dzieci ucierpiało z powodu źle działającej barierki, ani jak poważnych obrażeń doznały. Niezależne dochodzenie wykazało, że mechanizm blokujący barierkę może być zawodny, stanowiąc zagrożenie dla małych dzieci.

W kwestii bezpieczeństwa dzieci IKEA nie godzi się na żadne ustępstwa. Chcemy oferować bezpieczne i zdrowe produkty, a dzieci uważamy za najważniejszych ludzi na świecie. Gdy tylko otrzymujemy informacje o potencjalnych kłopotach z naszymi produktami, bez wahania podejmujemy stosowne działania. Nie możemy dopuścić do tego, by zabawa dzieci wiązała się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem, dlatego w ramach natychmiastowych działań mających zapobiec kolejnym wypadkom postanowiliśmy wycofać z rynku barierki ochronne Patrull

– wyjaśnia Maria Thörn, p.o. Business Area Managera w dziale IKEA dla Dzieci.

Barierki ochronne Patrull, Patrull Klamma i Patrull Fast sprzedawane były na wszystkich rynkach IKEA.W tym roku szwedzki koncern wycofał ze sprzedaży także pelerynę nietoperza Lattjo, pałeczki do perkusji i bębenek Lattjo, lampy Gothem oraz lampy sufitowe Hyby, Lock i Rinna. W czerwcu IKEA poinformowała także o wycofaniu z USA i Kanady komód Malm, po odnotowaniu śmiertelnych przypadków przygniecenia przez mebel.

Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany. Więcej informacji o zwrocie barierki i otrzymaniu zwrotu kosztów jej zakupu można uzyskać w Dziale Obsługi Klienta w najbliższym sklepie IKEA lub telefonicznie pod bezpłatnym numerem 22 275 05 00.

Skomentuj:

IKEA wycofuje barierkę ochronną Patrull. Były przypadki upadków dzieci ze schodów