Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

IKEA wycofuje lampy Gothem. Były przypadki porażeń prądem

red.

IKEA wycofuje lampy Gothem po trzech przypadkach porażenia prądem. Sklepy apelują do klientów o zaprzestanie używania lamp i ich zwrot do sklepów sieci.

IKEA wycofuje lampy Gothem
IKEA wycofuje lampy Gothem
fot. IKEA

Szwedzka sieć meblarska IKEA wycofuje z rynku wszystkie lampy podłogowe i stołowe z serii Gothem. IKEA przyznaje, że zdecydowała się na ten krok, gdyż istnieje ryzyko porażenia prądem. Wadliwe i uszkodzone mogą być przewody. Szwedzka sieć określiła ryzyko porażenia, jako duże i apeluje do swoich klientów o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z lamp oraz ich zwrot do sklepu. Już zanotowano trzy przypadki porażenia prądem wśród klientów IKEI i pracownika jednego ze sklepów.

Na stronie sklepu czytamy:

Akcją objęte są wszystkie trzy modele lamp Gothem– dwie lampy stołowe i jedna podłogowa. Do IKEA nie dotarły do tej pory żadne informacje o przypadkach odniesienia obrażeń przez użytkowników. Odnotowano natomiast trzy incydenty, w których porażonych prądem zostało dwóch klientów i jeden pracownik sklepu. Bezpieczeństwo produktów od zawsze stanowi dla IKEA najwyższy priorytet, dlatego nie możemy ryzykować i podjęliśmy decyzję o wycofaniu lamp Gothem, by uniknąć podobnych wypadków oraz ostrzec użytkowników przed potencjalnym zagrożeniem.

Lampy Gothem były sprzedawane na wszystkich rynkach IKEA od października 2015 roku.

Szwedzka sieć podaje, że lampy Gothem można oddać w każdym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu. Paragon nie jest wymagany, by otrzymać zwrot.

Lampy Gothem to już trzeci produkt, jaki IKEA wycofała w tym roku ze swoich sklepów. W lutym podała informację o wycofaniu lamp sufitowych Hyby, Lock oraz Rinna ze względu na ryzyko spadnięcia szklanego klosza. Natomiast wcześniej, w styczniu, wycofano ze sprzedaży dziecięcą zabawkę - pałeczki do perkusji i bębenek Lattjo ze względu na ryzyko zadławienia.

    Więcej o:

Skomentuj:

IKEA wycofuje lampy Gothem. Były przypadki porażeń prądem