Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

IKEA wycofuje pelerynę nietoperza. Istnieje ryzyko uduszenia

red.

IKEA apeluje do klientów, którzy posiadają pelerynę nietoperza Lattjo, żeby niezwłocznie zabronili dzieciom zabawy nią i zwrócili w najbliższym sklepie IKEA. Istnieje ryzyko uduszenia lub urazu szyi.

IKEA podjęła decyzję o wycofaniu z rynku peleryny nietoperza Lattjo. Jak informuje szwedzki gigant, sklep otrzymał zgłoszenia o przypadkach, gdy zabawa peleryną skończyła się zadrapaniami szyi u trojga dzieci. Peleryna blokowała się na szyi, utrudniając jej odpięcie.

Nie dotarły do nas informacje o incydentach, które wymagałyby udzielenia pomocy medycznej, jednak ze względu na ryzyko uduszenia lub odniesienia urazu szyi IKEA profilaktycznie wycofuje ten produkt z rynku.

Peleryna nietoperza Lattjo była sprzedawana na wszystkich rynkach IKEA w tym w  Polsce, prócz Rosji i Indonezji, od listopada 2015 roku. Jest to drugi produkt z tej kolekcji wycofany ze sprzedaży. W styczniu ze sklepów wycofano dziecięcą zabawkę - pałeczki do perkusji i bębenek Lattjo ze względu na ryzyko zadławienia.

Szwedzka sieć podaje, że peleryny można oddać w każdym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu. Paragon nie jest wymagany, by otrzymać zwrot.

Peleryna to już czwarty produkt, jaki IKEA wycofała w tym roku ze swoich sklepów. W marcu informowaliśmy o wycofaniu ze sprzedaży lamp Gothem po trzech przypadkach porażenia prądem (Więcej: IKEA wycofuje lampy Gothem >>). W  lutym z kolei sieć podała informację o wycofaniu lamp sufitowych Hyby, Lock oraz Rinna ze względu na ryzyko spadnięcia szklanego klosza. Wcześniej, w styczniu, wycofano ze sprzedaży wspomniane pałeczki do perkusji i bębenek Lattjo ze względu na ryzyko zadławienia.

Skomentuj:

IKEA wycofuje pelerynę nietoperza. Istnieje ryzyko uduszenia