Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modna kuchnia w bloku. 25 aranżacji kuchni z pomysłem

red.

Kuchnie w blokach bywają trudne do aranżacji. Zazwyczaj są nieduże, bywają źle oświetlone i mają nietypowe wymiary. Wybraliśmy 25 aranżacji kuchni z polskich mieszkań, które was zainspirują.

kuchnia, aranżacja wnętrz, małe wnętrza
Liczne lampy umożliwiają - w zależności od potrzeb - precyzyjne oświetlenie wybranych fragmentów pomieszczenia albo stworzenie w nim nastroju. A przy okazji pomagają zmniejszyć zużycie energii.
fot. Marcin Urban

Kuchnia w bloku może zostać ciekawie urządzona mimo małego metrażu i trudnego układu pomieszczenia. Przy małych i ciemnych kuchniach, najlepszym pomysłem jest połączenie jej z salonem.

Aneks kuchenny w bloku

Kuchnia otwarta na salon jest lepiej oświetlona, można też swobodniej planować jej układ, gdyż ściany nie są już sztywnym ograniczeniem. Dodatkowym plusem otwartej kuchni jest możliwość utrzymywania kontaktu wzrokowego z osobami w salonie, co jest szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci. Urządzając kuchnię połączoną z salonem musimy odpowiednio dobrać meble. Fronty szafek kuchennych powinny być dopasowane do mebli pokojowych, tak aby całe pomieszczenie było spójne. Warto tez wprowadzić umowną granicę między kuchnią a salonem, chociażby w formie różnych pokryć podłóg.

Kuchnia zamknięta w bloku

Gdy nie mamy możliwości otwarcia kuchni na salon, bądź takie rozwiązanie z różnych względów nam nie odpowiada, wciąż możemy mieć modną i funkcjonalną kuchnię. Nie możemy sobie jednak pozwolić na przypadkowość. Szczególną uwagę należy wówczas zwrócić na wybór i rozmieszczenie mebli. Najlepsze będą szafki kuchenne o jasnych, gładkich frontach. Wysoka zabudowa zapewni nam dużą ilość miejsca na przechowywanie, a otwarte półki dodadzą aranżacji lekkości. W małej zamkniętej kuchni ograniczmy do minimum wszelkie elementy o znaczeniu czysto dekoracyjnym.

ARANŻACJE KUCHNI W BLOKU >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Modna kuchnia w bloku. 25 aranżacji kuchni z pomysłem