Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Idealna szafka nocna do sypialni. Modele na każdą kieszeń

Monika Utnik-Strugała

Szafka nocna może tworzyć spójny zestaw z łóżkiem lub różnić się od niego stylem. Jednak bez niej sypialnia jest niekompletna. Wybraliśmy 21 stylowych szafek na każda kieszeń.

Szafka nocna do sypialni
Szafka nocna do sypialni
fot. meblestar.pl

Szafka nocna to podręczny schowek, miejsce na drobiazgi, budzik i szklankę wody. Jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni.

W XIX-wiecznych mieszczańskich domach szafki nocne były wyposażone w drzwiczki, za którymi chowano naczynie niezbędne w ówczesnych sypialniach, czyli nocnik. Dzisiaj zwykle mają półkę i jedną lub dwie szuflady. Mogą być na nóżkach
albo na kółkach, podwieszane bądź mocowane do ramy łóżka.

Wybierając szafkę, pamiętajmy, by jej blat znajdował się na wysokości ramy łóżka, bo inaczej trudno będzie sięgać po książkę czy budzik. Jeśli zdecydujemy się
na komplet (łóżko razem z szafką), problem będzie rozwiązany. Warto zainwestować w mebelek z systemem cichego domykania szuflad - wtedy mamy pewność, że nie obudzimy nikogo w środku nocy.

Wybraliśmy dla was szafki w trzech przedziałach cenowych: do 500 zł, od 500 do 1000 zł i powyżej 1000 zł. Każdy znajdzie idealną szafkę nocną.

Skomentuj:

Idealna szafka nocna do sypialni. Modele na każdą kieszeń