Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysły na małą sypialnię w bloku

red.

W niewielkich mieszkaniach w blokach osobna sypialnia zazwyczaj jest najmniejszym pomieszczeniem. Jak ją urządzić, żeby była wygodna i komfortowa?

W oknie sypialni, tak jak w części dziennej, zamontowano białą żaluzję. W spokojnej aranżacji wnętrza przeważają odcienie beżu i jasnej czerwieni.
W oknie sypialni, tak jak w części dziennej, zamontowano białą żaluzję. W spokojnej aranżacji wnętrza przeważają odcienie beżu i jasnej czerwieni.
Fot. Radosław Wojnar

Mała sypialnia w bloku też może być wygodna. Naczelną zasadą w jej urządzaniu powinna być oszczędność - im mniej tym lepiej. Jeśli zmieści się coś poza łóżkiem - wstawmy, jeśli nie - nic na siłę.

Sypialnia dobrze urządzona

Pierwszym krokiem w urządzaniu małej sypialni powinno być ustalenie kolorystyki. Najlepsze będą jasne, stonowane odcienie i biel. Ciemniejsze kolory stosujmy z umiarem. Jedna ściana pomalowana np. na czarno może pomóc optycznie zmodyfikować proporcje pomieszczenia. Jednak rozwaga w stosowaniu w odważnych kolorów jest niezbędna. W zbyt dużych ilość i zbyt intensywne odcienie mogą przytłoczyć pokój i go wizualnie zdominować.

W każdej sypialni łóżko to podstawa. Skoro już mamy osoby pokój na sypialnie, nawet malutki wprowadźmy łóżko tak duże, jak to możliwe, lub jak tego potrzebujemy. Rozkładana sofa niech zostanie w salonie. Pamiętajmy o dodatkowym oświetleniu przy zagłówku, który umożliwi nam wieczorną lekturę przed snem.

Jakie meble do małej sypialni?

Jeśli w pokoju jest miejsce na inne meble wybierajmy lekkie modele na nóżkach o wymiarach proporcjonalnych do gabarytów pomieszczenia. Decydując się na szafę lepiej wybrać wnękową do zabudowy, która jest pojemniejsza. Do tego można na drzwiach zamontować lustra, które optycznie powiększa pokój.

W małych sypialniach lepiej zrezygnować z obfitych zasłon i suto marszczonych firan. Jeśli chcemy zabezpieczyć wnętrze przed słońcem lepsze będą rolety bądź żaluzje, które absorbują mniej miejsca. A gdy koniecznie potrzebujemy miejsca na przechowywanie, zastanówmy się nad półkami pod sufitem lub podestem.

ZOBACZ ARANŻACJE MAŁYCH SYPIALNI W BLOKU >>

Skomentuj:

Pomysły na małą sypialnię w bloku