Stuletni dom pod Mińskiem Mazowieckim w nowej odsłonie

red.

Ten dom liczy już sto lat. Sędziwy budynek potrzebował remontu. Po rozbudowie i odświeżeniu wnętrz wygląda jak nowy. Jego wnętrza zachwycają.

domek letniskowy, stary dom, remont
Dom przed remontem.
fot. www.dziurdziaprojekt.com

Stary domek pod Mińskiem Mazowieckim był pełen równie starych mebli. Właściciele chcieli ocalić dawny klimat wnętrz oraz część dotychczasowych mebli, a jednocześnie unowocześnić dom. Zadanie rozbudowy i remontu powierzono architektce wnętrz Katarzynie Dziurdzia.

Projekt rozbudowy ponad stuletniego drewnianego domu miał w założeniu stworzenie wygodnego miejsca na weekendowe wypady dla całej rodziny. Największym wyzwaniem było dobudowanie zabudowanej werandy, która służy teraz jako całoroczny salon. Duża ilość przeszkleń powoduje, że wnętrze jest jasne i optycznie większe niż w rzeczywistości. Do tego czuje się tu kontakt z otoczeniem.

Radykalnej zmianie uległy także pozostałe pomieszczenia. Całkowicie zmienione zostały kuchnia i łazienka.W kuchni wprowadzono nowe meble i sprzęty. Wybrano białe fronty i drewniane blaty, które doskonale wpisują się skandynawsko-rustykalny klimat wnętrza. W łazience zrezygnowano z dotychczasowej wanny i wprowadzono prysznic typu walk-in.

W całym wnętrzu postawiono na kolor biały - białe są ściany, podłogi i sufity. W odcieniu drewna pozostawiono natomiast belki sufitowe i konstrukcyjne. Na takim tle wyróżniają się stare meble, bądź na takie stylizowane. Projektantka zadbała o każdy detal, dzięki czemu wnętrza są spójne. Całość prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Projekt: www.dziurdziaprojekt.com

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Stuletni dom pod Mińskiem Mazowieckim w nowej odsłonie