Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Eklektyczne mieszkanie w Pruszkowie

projekt i zdjęcia: Ewelina Golinowska/ EG Projekt

W podwarszawskim Pruszkowie świetnie sprawdziła się eklektyczna mieszanka stylów. Znajdziecie tu nowoczesny design i eleganckie, stare meble.

W salonie zastosowano wiszące lampy w industrialnym stylu i stylowy stary kredens.
W salonie zastosowano wiszące lampy w industrialnym stylu i stylowy stary kredens.
egprojekt.pl

Jasne i przestronne mieszkanie w podwarszawskim Pruszkowie z wysokimi stropami i dużymi oknami stało się kanwą dla eklektycznej mieszanki stylistycznej. Aranżacja wnętrza jest dziełem projektantki Eweliny Golinowskiej z EG Projekt.

Wnętrze jest spore ma aż 94 m kw. Taki metraż daje sporo możliwości, szczególnie jeśli idzie w parze z wysokimi stropami. Projektantka postanowiła połączyć w nim kilka stylów. Żeby uniknąć przy tym wrażenia chaosu, zawęziła gamę kolorystyczną do bieli i szarości.

Kuchnia z salonem

Sercem mieszkania jest otwarta kuchnia połączona z salonem i jadalnią. Duża przestrzeń jest pełna światła wpadającego przez okna kolankowe. W kuchni jedną ze ścian pokryto ceglaną okładziną, drugą farbą tablicowo-magnetyczną. Meble kuchenne, w tym imponujących rozmiarów wyspa, mają szare fronty i blaty w odcieniu jasnego drewna. Całość łączy w sobie wpływy stylu loftowego ze skandynawskim.

Mieszkanie w Pruszkowie
Mieszkanie w Pruszkowie
fot. egprojekt.pl

Wyspa oddziela kuchnię od części wypoczynkowej. A w niej jest stary kredens w stylu art deco. Sąsiaduje on z zupełnie współczesną sofą i industrialną lampą. Tuż obok jest stół jadalny. Stoją przy nim trzy pary rożnych krzeseł, spaja je jedynie stonowana kolorystyka.

Trendy i tradycja w jednym mieszkaniu

Ewelina Golinowska połączyła najnowsze trendy z klasyką. Eleganckim akcentem są odnowione, stare meble. W salonie znajduje się szykowny kredens z oszkloną gablotą, a na antresoli - biurko z rzeźbionymi nogami. Projektantka włączyła do mieszkania również elementy w loftowym stylu - wiszące lampy w kuchni i salonie oraz białe cegły na jednej ze ścian. W pokoju dziecka znalazły się nowoczesne, zabawne meble z gałkami w kształcie litery "x". Na ścianach umieszczono wizerunki bohaterów z "Gwiezdnych Wojen", a na podłodze - kolorowy dywan. Na antresoli udało się wygospodarować miejsce do pracy oraz strefę relaksu, którą tworzy sofa wykonana z palet, odważnie zestawiona z  szykownym stolikiem RTV. 

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Eklektyczne mieszkanie w Pruszkowie