Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki chodnik na podłogę wybrać? 26 modnych wzorów zamiast dywanu

Monika Utnik-Strugała

Wąski i długi, najpierw znalazł swoje miejsce w przedpokoju. Ale ostatnio chodnik awansował - coraz częściej pojawia się też na salonach. Wybraliśmy 26 modnych wzorów na każdą kieszeń.

Chodnik HK Living
Chodnik HK Living
fot. producent

Chodnik to brat dywanu. Jednak różni się zazwyczaj od niego wymiarami, materiałem, z którego jest wykonany i przeznaczeniem. Chodnik jest odporniejszy na ścieranie, a jednocześnie lżejszy, łatwiejszy do przenoszenia.

Jaki chodnik na podłogę wybrać?

W pokoju dziennym chodnik może leżeć obok dużego dywanu (np. pod fotelem czy stolikiem kawowym) albo całkowicie go zastąpić - wtedy ciekawie będzie wyglądała kompozycja z kilku chodników ułożonych w różnych kierunkach i na siebie zachodzących.

Na podłogę do przedpokoju wybierz chodnik z niskim runem, zrobiony z włókien syntetycznych, juty czy trawy morskiej, czyli materiałów trwałych, odpornych na ścieranie i łatwych do utrzymania w czystości.

W niektórych sklepach można kupić chodniki z metra (wzory są zwykle dostępne
w kilku szerokościach). Obszycie jest wtedy w cenie. Warto dokupić antypoślizgową podkładkę, by dywanik się nie przesuwał.

Wybraliśmy dla was 26 modnych wzorów chodników w trzech przedziałach cenowych i do różnych pomieszczeń. Każdy znajdzie coś dla siebie.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Jaki chodnik na podłogę wybrać? 26 modnych wzorów zamiast dywanu