Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Philippe Starck rozszerzył swoją kolekcję dla Gorenje

Patrycja Jezierska

Podczas wrześniowych targów IFA 2016 w Berlinie została zaprezentowana najnowsza kolekcja sprzętu kuchennego Philippe'a Starcka. Gorenje by Starck urzeka prostotą i minimalizmem.

Philippe Starck rozszerzył swoją kolekcję dla Gorenje
Philippe Starck rozszerzył swoją kolekcję dla Gorenje
fot. homesquare.pl

Pierwsza linia sprzętów gospodarstwa domowego marki Gorenje podpisana „Starck” ukazała się w zeszłym roku podczas międzynarodowych targów IFA 2015 w Berlinie. Kolekcja spotkała się z dużym uznaniem miłośników designu, dlatego podczas tegorocznej edycji tagów Philippe Starck postanowił rozszerzyć ją o kolejne designerskie urządzenia AGD.

W najnowszej linii Gorenje by Starck znajdziemy wszystkie potrzebne w kuchni sprzęty: lodówki, piekarniki, mikrofalówki, płyty indukcyjne, okapy kuchenne, szuflady grzewcze oraz panele dekoracyjne. 

Efekt lustra

Starck projektując urządzenia, postawił na proste formy i minimalistyczny design. Designer w swoich projektach wykorzystał refleksyjne szkło oraz stal nierdzewną, materiały doskonale wkomponowujące się w otoczenie. Wszystkie stalowe powierzchnie urządzeń pokryte są specjalną powłoką zapobiegającą powstawaniu śladów palców. W ten sposób zaprojektowane przez Starcka sprzęty AGD pozostają czyste i lśniące.

Lustrzane proste formy sprzętów zostały przełamane kwadratowymi stalowo-pomarańczowymi uchwytami, dodając im nowoczesności i elegancji.

"Life simplified"

Kolekcja Gorenje by Starck bardzo dobrze wpasowuje się w motto producenta - "Life simplified”. Według projektanta to urządzenia domowe powinny dostosowywać się do naszego stylu życia, a nie odwrotnie. Refleksyjne szkło przypominające lustro pozwala nam widzieć urządzenia, kiedy je potrzebujemy. W przeciwnym razie widzimy w nich własne odbicie lub odbicie przestrzeni, która nas otacza.

Zaawansowane technologie

Sprzęt charakteryzuje się nie tylko oryginalnym designem, ale również wysoką jakością i funkcjonalnością. W urządzeniach zastosowano zaawansowane technologie oraz ciekawe rozwiązania z zakresu wydajności sprzętu: lodówki wyposażono w jonizatory Ion Air, eliminujące bakterie i pomagające zachować świeżość żywności. W mikrofalówkach zamontowano System Inverter Technology zapewniający równomierną dystrybucję energii. W piekarnikach natomiast umieszczono innowacyjny system wentylacji, który umożliwia jednoczesne pieczenie różnych potraw na kilku poziomach. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Philippe Starck rozszerzył swoją kolekcję dla Gorenje