Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wzorzyste płytki. 12 najmodniejszych wzorów płytek

Wybór: Delfina Grzelak

Wzorzyste, kolorowe płytki robią furorę we wnętrzach od kilku sezonów. Nic dziwnego. Potrafią odmienić wnętrz, nadać mu charakter. Wybraliśmy 12 wzorów, które warto mieć we wnętrzu.

Wzorzyste płytki w roli obrazów (lub dywanów) - niebanalna i bardzo wyrazista dekoracja.
Wzorzyste płytki w roli obrazów (lub dywanów) - niebanalna i bardzo wyrazista dekoracja.
fot. Michał Mutor

Wzorzyste płytki przywędrowały do nas z krajów południowych i wygląda na to, że zadomowiły się na stałe. Zdobyły niebywałą popularność i wydaje się, iż zostaną w naszych mieszkaniach na dłużej. Najchętniej wprowadzamy je na podłogach w kuchni i łazience, na kuchennych ścianach, ale także jako dekoracyjny dodatek w innych pomieszczeniach - przedpokojach, a nawet salonach.

Wzorzyste płytki wprowadzają do wnętrza nieco egzotyczny klimat i zdecydowanie ożywiają wnętrze. Nie można jednak przesadzić z ich ilością. Dlatego tak dobrze sprawdzają się na podłodze, gdyż można je zrównoważyć gładką powierzchnią ścian. Płytki te najlepiej prezentują się w towarzystwie gładkich jednobarwnych powierzchni, w podobnej tonacji kolorystycznej.

Ciekawym pomysłem jest łączenie kilku barwnych wzorów na jednej powierzchni. Jest to tak zwany układ patchworkowy. Różnorodność płytek chroni przed nudą.

Wybraliśmy najciekawsze wzory płytek. 

PRZEJDŹ DO GALERII >>

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Wzorzyste płytki. 12 najmodniejszych wzorów płytek