Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak sprawić, żeby w kuchennych szafkach zmieściło się więcej? Sposoby na organizację

red.

Rzeczy przybywa, a miejsca w kuchennych szafkach nie? Zamiast zastawiać blaty i zawieszać dodatkowe półki w kuchni, lepiej zorganizuj przestrzeń, którą już masz. Nie uwierzysz, ile miejsca tracisz przez złą organizację.

Jak sprawić, żeby w kuchennych szafkach zmieściło się więcej? Sposoby na organizację
Dodatkowe półki z przegródkami, które można wysuwać na szynach to dobry pomysł na przechowywanie drobnych rzeczy.
fot. IKEA

W nieuchronny sposób z czasem rzeczy w naszym otoczeniu przybywa. Szczególnie w kuchniach - dokupujemy sprzęty, naczynia, ale też żywność z długim terminem przydatności do spożycia. Wszystko to musimy gdzieś umieścić. Szafki jednak nie są z gumy. W ten sposób rzeczy trafiają na blaty, stoły, niekiedy nawet na podłogę. Okazuje się jednak, że w większości przypadków problemem nie jest brak miejsca, tylko złe wykorzystanie posiadanej przestrzeni. Zamiast poukładać w efektywny sposób wszystko w kuchennych szafkach, wkładamy do nich rzeczy w przypadkowej kolejności. Nadszedł czas na prawidłową i skuteczną organizację miejsca w kuchennych szafkach.

Zacznij od przeglądu posiadanych rzeczy. Zwróć szczególną uwagę na przedmioty o nietypowych kształtach i wymiarach. One pochłaniają najwięcej miejsca. Żeby tak się nie działo, można zakupić specjalne systemy do przechowywania. Za przykład mogą posłużyć przykrywki do garnków. Są wyjątkowo nieporęczne. Warto zakupić specjalne organizery, które pozwolą zmieścić jak najwięcej przykrywek na jednej półce.

Następnie zgrupuj rzecz, z których korzystasz bardzo często. Powinny być umieszczone w łatwo dostępnych miejscach. Tak samo zgrupuj przedmioty, z których korzystasz okazjonalnie, np. maszynka do mielenia mięsa. Większość posiadaczy takiego sprzętu korzysta z niego raz-dwa razy w roku. Można więc umieścić ją na najwyższej półce.

Teraz przyjrzyj się swoim szafkom i półkom. Te głębokie i wysokie zazwyczaj są najgorzej wykorzystywane. Przestrzeń z tyłu bywa niezagospodarowana i pozostaje również dużo wolnego miejsca u góry. Wprowadź do takich szafek dodatkowe półki, koszyczki, wysuwane szuflady. Każdy zakamarek będzie łatwo dostępny i dobrze wykorzystany. Może też warto zawiesić dodatkową półkę czy haczyki po wewnętrznej stronie drzwiczek szafki? Może to być na przykład wąska półka na przyprawy.

WIĘCEJ POMYSŁÓW NA PRZECHOWYWANIE >>

Skomentuj:

Jak sprawić, żeby w kuchennych szafkach zmieściło się więcej? Sposoby na organizację