Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zacznij kochać dizajn! Wystawa i spotkanie z Beatą Bochińską na Targach Rzeczy Ładnych

red.

Wystawa kolekcji polskiego wzornictwa z XX w. i spotkanie z Beatą Bochińską, znawczynią polskiego designu i autorką książki ?Zacznij kochać dizajn? - to wydarzenia towarzyszące Targom Rzeczy Ładnych, które odbędą się 3 i 4 grudnia w Kamienicy Raczyńskich przy pl. Małachowskiego 2.

Wystawa
Wystawa
mat. promocyjne

„Kolekcjonować sztukę użytkową może każdy. Co do tego nie ma wątpliwości. Projektanci tworzą dobry dizajn dla wszystkich - przynajmniej tak było w Polsce w połowie poprzedniego wieku, zaczynając od lat 50., a kończąc na 80.. Stąd koncept, by wystawę wzornictwa vintage tworzyło wiele różnych osób, które już go pokochały”- mówi pomysłodawczyni wystawy i autorka książki „Zacznij kochać dizajn”, Beata Bochińska.

Ostateczny kształt i zawartość wystawy współtworzą pasjonaci dobrego projektowania: znani ludzie, którzy w innych dziedzinach osiągnęli niekwestionowany sukces, czytelnicy fejsbukowego fanpejdża @Bochinska design w tym: osoby starsze, dzieci, amatorzy polowania na starocie, a w końcu eksperci, znawcy i rzeczoznawcy sztuki użytkowej. Do tego zespołu kuratorskiego dołączyli też obcokrajowcy mieszkający w Polsce i daleko poza jej granicami, którzy zachwycili się polską myślą projektową i  kupują ją do swoich kolekcji. W zaaranżowanych studiach fotograficznych będzie można zobaczyć przykłady wybranych przedmiotów z całej Polski. Wszystkie obiekty pokazane na wystawie będzie można zakupić w trakcie trwania TRŁ. Dodatkowo, dla zwiedzających dostępne będą specjalne vouchery do zakupów na portalu Patyna.pl.

W sobotę 3 grudnia o godz. 14.00 zapraszamy na spotkanie o wystawie i książce „Zacznij kochać dizajn”. Ten napisany w prosty i przystępny sposób poradnik, pełen jest konkretnych informacji o tym, jak rozpocząć kolekcjonowanie, gdzie szukać wiedzy o dobrych polskich projektach i projektantach, co zbierać i jak nie stracić na pasji, która może stać się przygodą z estetyką na całe życie. Spotkanie poprowadzi Paweł Pawrowski, socjolog, autor bloga o przestrzeni publicznej i architekturze Garvest. W rozmowie weźmie udział Emilia Obrzut, założycielka portalu Patyna.pl.

Na spotkaniu można będzie zakupić książkę z dedykacją autorki. Organizatorami wystawy są Targi Rzeczy Ładnych, Wydawnictwo Marginesy oraz Patyna.pl

Wystawa „Zacznij kochać dizajn” w ramach Targów Rzeczy Ładnych
3-4 grudnia, godz. 11-19
Pl. Małachowskiego 2
Wstęp: 5 zł

Spotkanie z Beatą Bochińską o książce „Zacznij kochać dizajn”
3 grudnia, godz. 14.00
Pl. Małachowskiego 2

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Zacznij kochać dizajn”
4 grudnia, godz. 14.00
Pl. Małachowskiego 2

Targi Rzeczy Ładnych
3-4 grudnia, godz 11-19
Kamienica Raczyńskich
Pl. Małachowskiego 2
(vis a vis galerii Zachęta)
Wstęp: 5 zł lub 7 zł (w cenie z nowym magazynem „Cztery Kąty”)

 

Skomentuj:

Zacznij kochać dizajn! Wystawa i spotkanie z Beatą Bochińską na Targach Rzeczy Ładnych