Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia w duchu hygge - jak ją urządzić?

Edyta Jabłońska, Ilona Szajkowska

Duńska filozofia hygge polega na kreowaniu przyjemnej atmosfery. Co zrobić, żeby taka atmosfera zapanowała na stałe w kuchni? Jest na to kilka sposobów. Zaproś hygge do swojego domu.

DUŻA KUCHNIA to idealne miejsce do przyjemnego spędzania czasu z bliższą i dalszą rodziną, a także z przyjaciółmi. Warto ją urządzić tak, by zapewniała dobry nastrój. Stworzą go na pewno wygodny stół, jasne naturalne barwy, zabawne akcesoria i... idealny ład.
Duża kuchnia to idealne miejsce do przyjemnego spędzania czasu z bliższą i dalszą rodziną, a także z przyjaciółmi. Warto ją urządzić tak, by zapewniała dobry nastrój. Stworzą go na pewno wygodny stół, jasne naturalne barwy, zabawne akcesoria i... idealny ład.
fot. Miele

Hygge - duńska filozofia życia - zrobiła ostatnio światową karierę. Nic dziwnego, skoro Duńczycy są uważani za jeden z najszczęśliwszych narodów. Jaki jest ich przepis na szczęście? Robią to, co sprawia im przyjemność, otaczają się ludźmi i przedmiotami wprowadzającymi w dobry nastrój. Niezbędne są do tego świece, kominki, punktowe oświetlenie, książki, ciepłe koce i... sezonowe przysmaki, przygotowane w gronie rodziny lub przyjaciół. Dużą wagę przywiązuje się również do zdjęć, pamiątek, prezentów. Istotny jest także porządek, który pomaga całkowicie się zrelaksować. Dlatego warto m.in. wyposażyć szafki w pomysłowe organizery, a na wierzchu trzymać tylko piękne rzeczy. W kuchni hygge nie powinno oczywiście zabraknąć stołu – najważniejszego w domu miejsca spotkań z najbliższymi osobami.

O hygge w kuchni: Kasia Bobocińska, autorka bloga conchitahome.pl, projektantka wnętrz, miłośniczka mebli z duszą i poszukiwaczka bohaterów codzienności:

Jak podczas gotowania – mieszaj i łącz. Zestawienie nowych i starych mebli zapewni wnętrzu równowagę. Jeśli nie masz sprzętów z historią, zapytaj rodzinę lub znajomych, może u nich znajdzie się coś takiego. Ja swoją półkę na przyprawy dostałam od rodziców. Najpierw była czarna, potem biała, a od roku jest w kolorze szałwii. Bo jeśli mebel nie pasuje do kolorystyki wnętrza, można go przemalować. Na rynku łatwo znajdziesz farby, którymi można pokryć nie tylko drewno, ale także płytę MDF. Pamiętaj: takie meble tworzą historię domu, nie warto się ich pozbywać.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia w duchu hygge - jak ją urządzić?