Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

AGD: wielofunkcyjny robot kuchenny - niezbędny we współczesnej kuchni

Monika Utnik-Strugała

Robot kuchenny wyręczy w najbardziej uciążliwych czynnościach. Zastąpi kilka innych urządzeń i nie będzie narzekał na przepracowanie. Przed państwem robot kuchenny!

MMC 800, robot wielozadaniowy z misą, planetarny, moc 800 W, 6 poziomów prędkości, misa ze stali nierdzewnej, poj. 4,5 l?999?zł?Gorenje.
MMC 800, robot wielozadaniowy z misą, planetarny, moc 800 W, 6 poziomów prędkości, misa ze stali nierdzewnej, poj. 4,5, l999 zł, Gorenje.
materiały prasowe

Wybierając się na zakupy, musimy pamiętać, że mamy do wyboru dwa rodzaje robotów kuchennych. Pierwszy to roboty wielofunkcyjne z malakserem, które łączą funkcje wielu innych urządzeń – np. miksera, blendera, młynka czy wyciskarki do soków. Przygotują danie od A do Z. Mogą siekać, rozdrabniać, ciąć na plasterki, gotować na parze, podsmażać itp. Najbardziej rozbudowane modele, dzięki dodatkowym końcówkom, zmielą również mięso, wyrobią ciasto czy pokroją ziemniaki na frytki. Drugi rodzaj to roboty wielozadaniowe z misą, które zwykle specjalizują się tylko w wyrabianiu, ucieraniu i ugniataniu różnego rodzaju ciast (od bezy, przez kruche, po ciężkie drożdżowe), choć niektóre mogą też rozdrabniać czy szatkować. Dodatkowo ubijają pianę. Dzielą się na tradycyjne (mieszadła obracają się w jednym kierunku, wokół własnej osi) lub planetarne (mieszadła obracają się zarówno wokół własnej osi, jak i wokół misy). Choć z wyglądu i nazwy urządzenia wydają się podobne, różnią się zasadniczo. Pierwsze zdecydowanie lepiej poszatkują i zmiksują, drugie sprawdzą się raczej w tworzeniu mistrzowskich wypieków. Profesjonalni kucharze często korzystają z obydwu, a wy na który stawiacie?

Ile funkcji!

Najbardziej zaawansowany robot potrafi (sam jeden!): ugotować na parze, podsmażyć, wyrobić ciasto, rozcierać i szatkować, kroić w plasterki i w kostkę, emulgować (czyli przygotowywać sosy, lody i sorbety), ubijać pianę, miksować, mleć kawę i orzechy, mleć mięso, wyciskać soki, wykrajać makaron i frytki, ważyć. Słowem, działać szybko i oszczędzać nasz czas!

Zwróć uwagę...

...na moc robota. Urządzenie o niedużej mocy (do 500 W) będzie pracowało bez przerwy zaledwie 5–10 minut. Przyjmuje się, że optymalna moc powinna wynosić 800–1000 W. Generalnie, wybierając ten parametr, możesz kierować się zasadą „im więcej, tym lepiej”.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

AGD: wielofunkcyjny robot kuchenny - niezbędny we współczesnej kuchni